דף הבית » מסחר בבורסות בעולם » מסחר בבורסות בעולם

מסחר בבורסות בעולם

על מנת להבין טוב יותר את מה שמתרחש בתהליכים הכלכליים בעולם ולהגיב לשינויים חשובים במהירות, יש צורך לעקוב אחר תנועות המחיר של שוקי המניות בעולם באופן יומיומי. בגלל כך, מומלץ לכל סוחר רציני לדעת את זמני הפתיחה והסגירה של בורסות במדינות שונות.

שעות המסחר בבורסות בעולם – מסחר בניירות ערך

  • יפן – בורסות טוקיו מתחילות את הפעילות שלהן בשעה 01:00 שעון ישראל ועובדות עד השעה 08:00 בבוקר – בסך הכול שבע שעות פעילות.
  • סין – הבורסות של הכלכלה השנייה בגודלה בעולם פעילות בין השעה 04:00 לשעה 10:00 שעון ישראל, בסך הכול שש שעות.
  • גרמניה – בורסות פרנקפורט בגרמניה, הכלכלה הגדולה באירופה, פעילות מהשעה 10:00 ועד השעה 18:30 – בסך הכול שמונה וחצי שעות.
  • בריטניה – הבורסות בלונדון עובדות בדיוק כמו הבורסות הגרמניות.
  • צרפת – הפעילות של בורסות בפריז זהה לפעילות של הבורסות בבריטניה וגרמניה.
  • ארה"ב – הבורסות של הכלכלה הגדולה בעולם פעילות בין השעות 16:30 עד חצות שעון ישראל.

יש לציין, כי הפעילות הגדולה ביותר בשווקי ניירות הערך נמצאת בתקופות של חפיפה בין זמני הבורסות השונות, לדוגמא, כאשר מתחילה לעבוד הבורסה בארה"ב והבורסות באירופה עדיין פעילות. בשעות אלו יש את מחזורי המסחר הגדולים ביותר וגם התנודות במניות יכולות להיות גדולות יותר משעות מסחר אחרות.

מסחר בבורסות בעולם – מטבע חוץ

בשוק מטבע החוץ, שהמסחר בו מתבצע באופן אלקטרוני ולא מקושר למיקום גיאוגרפי מסוים, נפח המסחר ותנודתיות המחירים של צמדי מטבעות שונים גם כן משתנים בהתאם לשעות היממה. כאשר הסוחר מבין באופן ברור מהם צמדי המטבעות שנמצאים באור הזרקורים בשעות מסוימות של היום, הוא יכול לבצע את המסחר ביעילות רבה יותר.

בשוק מטבע החוץ, אחד הקריטריונים החשובים ביותר להצלחה הוא העיתוי. שוק המט"ח פועל 24 שעות ביממה, ולכן הסוחר יכול לעקוב אחר תנועותיו של השוק כל היום ולהגיב עליהם בזמן. כדי לפתח אסטרטגיית מסחר מוצלחת, מומלץ מאד לנתח את השינויים בפעילות שוק לפי צמדי מטבעות שונים בתקופות שונות של זמן. כתוצאה מכך יש אפשרות טובה יותר למקסם את הזדמנויות המסחר בשעות העבודה של השווקים.

בנוסף לכך, המיקום הגיאוגרפי וגורמים מקרו-כלכליים באותו אזור, כאמור, יכולים להשפיע על רמת הנזילות בצמדי מטבעות שונים. בהתאם לכך, כאשר סוחר מתמקד במטבע הין היפני, הוא צריך לשים לב לשעות הפעילות באסיה. לעומת זאת, מי שקונה או מוכר דולרים, עדיף שישים לב לבורסות בארה"ב והחדשות הכלכליות המגיעות משם.

לסיכום, ראינו שהכרת שעות המסחר בבורסות בעולם יכולה לתרום לך רבות בפיתוח אסטרטגיות מסחר יעילות יותר ולעזור לך להרוויח כסף. אנו, באתר המומחים למסחר, עומדים לרשותך במידה ויש לך שאלות נוספות לגבי מסחר בשווקים שונים בעולם. השאר את הפרטים שלך בעמוד זה ואנו נדאג שהנציגים שלנו יחזרו אליך בהקדם האפשרי.

נגישות