דף הבית » מסחר במטח » איזה מן משקיע-סוחר אתה ? סווינגר או קרקפן ?

איזה מן משקיע-סוחר אתה ? סווינגר או קרקפן ?

מאת מוטי כהן

שלל סוגי זהויות קיימות היום בקרב משקיע-סוחרי יום. כמי שמכשיר משקיע-סוחרים ומשקיע-סוחר בעצמו מעל 8 שנים בבורסה האמריקאית ראיתי ונתקלתי במשקיע-סוחרים רבים. בתום המאמר הייתי רוצה שתבחרו זהות שאתם דבקים בה , היא חלק מהאני מאמין שלכם ובסופו של דבר היא זו שתוביל אתכם ליעדים שהגדרתם בתחילת הדרך .

סוגי המשקיע-סוחרים הקיימים

משקיע-סוחר יום קלאסי

משקיע-סוחר תוך יומי לטווח יום המסחר בלבד . משקיע-סוחר זה אינו יישאר בפוזיציה שפתח במהלך היום ליום למחרת . משקיע-סוחר יומי יהיה כזה שיעמוד ברוטינה סיזיפית קבועה ככל האפשר . שתעבור דרך כללים ברורים של כניסה ויציאה מעסקה . ככל שהשיטה תעבור דרך כללים פשוטים כך קיים סיכוי גבוה להצלחתה . שכן רעיון זה דבר נהדר על הנייר אך בסופו של דבר צריך לממש את הרעיון לכדי פעולה אקטיבית . הצלחה של משקיע-סוחר יומי תהיה קודם כל להגדיר את סדר יומו ולעמוד בו . עד 4 עסקאות ביום . כניסה ויציאה אך ורק על פי כללים מוגדרים . מעקב שיטתי אחר מדדי איכות . ובסופו של דבר הגדלת החשבון על מנת להגדיל את הרווחיות .

סקאלפר או קרקפן

משקיע-סוחר תוך יומי לטווחים מאוד קצרים . בדרך כלל מרבית המשקיע-סוחרים המתחילים מגיעים לסוג המסחר הזה כתוצאה מכשלון פסיכולוגי לעמוד בחוקים שהציבו לעצמם . משקיע-סוחרי סקאלפ הם משקיע-סוחרים מיומנים שכן הם נכנסים בכמויות גדולות במיוחד לניצול תנועה קצרה עד דקה שתיים . הצלחה של משקיע-סוחר סקאלפ תהיה בעיקר הישרדות מנטלית . ביצוע עסקאות נמוך מ10 . שימת דגש על מניות רותחות . הימנעות מוחלטת ממניות עומדות . והכי חשוב היכולת לעשות את פעולת הכניסה לעסקאות בצורה מהירה . משקיע-סוחרי סקאלפ לעיתים קרובות משתמשים בכלים אוטומטיים כדוגמת אלגו על מנת לעשות את העבודה עבורם . אך חשוב לציין כי גם אם בחרו במערכות אוטומטיות אין זה אומר שהם יכולים ללכת לים אלא צריכים להמשיך לפקח על העבודה .

משקיע-סוחר סווינג

משקיע-סוחר לטווחים קצרים אך אף פעם לא בתוך יום המסחר . טווח המסחר יכול לנוע מיומיים ועד חודש . הצלחה של משקיע-סוחר סווינג נמדדת ביחס הסיכוי סיכון . מס העסקאות . הקורלציה שלהם למדדים הראשיים . מיקסום המגמה . ובעיקר ביכולת לייצר הכנסה מבלי להיות דבוק למסך למשך העסקה . משקיע-סוחר סווינג יצטרך לסגל לעצמו רוטינה מסודרת של מעקב , חיפוש ושוב מעקב על מניות שעומדות בקריטריונים שהציב לעצמו . זמן ההשקעה הרצוי יעמוד על 5-10 שעות בשבוע . עליו לבחור שוק יעד ( ארה"ב או ישראל ) ובהתאם לכך להתאים את חלון הזמן שברשותו . בתום כל חודש יעשה טוב אם יבחן את כל העסקאות שעשה מפרספקטיבה של מקסום המגמה וכן את הביצועים ביחס למדדי הייחוס הרגילים .

אחת הבעיות הקשות והנפוצות של משקיע-סוחרים מתחילים או אפילו כאלה שחושבים שהם מנוסים..היא העובדה שאין להם זהות ברורה במסחר . כלומר איזשהו אני מאמין אחד עם כל המשתמע על כך שמאפשר להם להיות ממוקדים ובעיקר להיות ממושמעים . ברגע שיש לכם את הזהות הזו . אתם יכולים בכלל להתחיל לחשוב על מסחר כמקור להכנסה נוספת ואולי בעתיד הכנסה עיקרית .

מסקנות

משקיע-סוחרים מתחילים וגם כאלו שחושבים עצמם מיומנים כי עשו הרבה הכשרות נוטים לערבב מס זהויות יחד . תבחרו לכם אחת ותדבקו בה . הסתכלו על עצמכם ועל חלון הזמן שברשותכם . תגדירו לכם זהות שתתאים לעצמכם ולמטרות שהגדרתם . תיאום ציפיות הנו חלק סופר קריטי בכל הכשרת משקיע-סוחרים . אל תוותרו על הכוונה טובה מאנשים בעלי ניסיון אך קודם כל אל תוותרו לעצמכם .

 

* מוטי כהן, כותב המאמר, עסוק בייעוץ והכשרת משקיע-סוחרים. מוטי מנהל את קבוצת הפייסבוק של בורסה גרף. תוכל להירשם לקורסים של מוטי כגון קורס מסחר במט"ח וסחורות, קורס מסחר יומי וקורס לניהול תיק השקעות על בסיס טכני וכלכלי.

 

נגישות