דף הבית » מסחר באופציות » מסחר באופציות שבועיות

מסחר באופציות שבועיות

אופציה היא חוזה בין שני צדדים, המוכר (כותב האופציה) והקונה, במסגרתו ניתנת אפשרות לקונה לקנות את הנכס המופיע באופציה, במועד ובמחיר שנקבעו מראש ונרשמו באופציה. מסחר באופציות מציע הרבה אפשרויות ושיטות מסחר והסוחר בהן, צריך להיות בעל ניסיון וידע רב בניהול הסיכונים הגלומים בתחום מסחר זה.

מסחר באופציות שבועיות

רוב האופציות נכתבות למועד נקוב של כחודש ימים. אך בשנים האחרונות החלה מגמה נוספת של מסחר באופציות המיועדות לפקיעה בתוך שבוע. האופציות זהות במאפיינים שלהם לאופציות החודשיות, פרט לתוחלת החיים הקצרה שנקבעה להן – שבוע ימים. לאופציות שבועיות יש יתרונות לטובת הקונים ולטובת המוכרים – האופציות השבועיות זולות יותר מאופציות חודשיות ובנוסף, ככל שמתקרב מועד הפקיעה של האופציה, מחירה נשחק באופן משמעותי. יתרון נוסף לאופציות השבועיות נעוץ בעובדה שהן מאפשרות למשקיעים לגדר את תיק ההשקעות שלהם בפני אירועים שעתידים לבוא בטווח הזמן הקצר.

מסחר באופציות שבועיות החל בעולם בשנת 2005 ובקיץ 2013 הצטרפה גם בורסת תל אביב למגמת האופציות השבועיות הנקראות גם weeklys ברחבי העולם, והשיקה אופציות וחוזים עתידיים על מדד ת"א 25 – מדד הדגל של הבורסה בישראל.

בפורטל המומחים במסחר אנו שמחים לתרום לך מהניסיון העשיר של צוותנו ולספק לך מידע חיוני בתחומי ההשקעות והמסחר. במידה והנך מעוניין במידע נוסף, תוכל להשאיר לנו פרטים ללא התחייבות, ונשמח לחזור אליך בהקדם.

נגישות