דף הבית » מערכות מסחר » תוכנת מסחר וירטואלי

תוכנת מסחר וירטואלי

המסחר בשוק ההון שינה את פניו בשנים האחרונות בהתאם לשינויים הטכנולוגיים בעולם. בעבר הלא כל כך רחוק, אדם שרצה למכור את המניות שלו היה צריך ליצור קשר עם הברוקר שלו שנכח בצורה פיזית בבורסה. אותו ברוקר היה מבצע את פעולת המכירה מטעם הלקוחות תמורת עמלה במידה והיה מוצא קונה בקרב הברוקרים האחרים.

שיטה זו הייתה נהוגה במהלך שנים רבות ולא קשה לראות את חוסר היעילות שלה. ראשית, תהליך המסחר לא היה אפקטיבי כי היה קושי רב להפגיש בין הקונה והמוכר של ניירות הערך. שנית, מסחר במספר גדול של ניירות ערך היה בעייתי מאד בגלל הקושי האנושי לבצע את המספר הגדול של הפקודות. לבסוף, שיטה זו נתנה כוח גדול לברוקרים, הרחיקה את הסוחרים והמשקיעים מן הבורסה ונתנה פתח לטעויות אנוש רבות.

המסחר בשוק ההון כיום - זירת מסחר וירטואלית

תהליך המסחר הפך כיום לאלקטרוני לחלוטין, כאשר רוב הבורסות בעולם כבר אינן מכילות בתוכן מאות ברוקרים צועקים. כל אדם יכול לבחור כיום בברוקר מסחר אלקטרוני, בין אם זה אחד הבנקים הגדולים, בתי ההשקעות שמציעות חשבונות מסחר או אתרי מסחר באינטרנט, שאת פרסומיהן ניתן לראות במגוון אתרים ברשת.

לאחר הבחירה בברוקר המסחר, הסוחר יכול להתחיל את העבודה על גבי תוכנת מסחר וירטואלי. יש לציין שקיימים כמה סוגים של תוכנות כאלה, כאשר חלק מהן מובנות באתרים של הברוקרים ואילו אחרות מותקנות על מחשב הסוחרים. הסוחרים המתחילים ימצאו שמסחר יתבצע בצורה פשוטה יותר בשלבים הראשונים בעזרת אתרי הברוקרים ואילו הסוחרים המנוסים יותר יעדיפו לרוב תוכנות חיצוניות שמותקנות על גבי המחשב.

באיזו תוכנת מסחר וירטואלית לבחור?

הבחירה באפליקציית המסחר קשורה לידע ולדרישות של הסוחר בשוק ההון. אדם שאינו מתמצא במידה רבה בשוק, מעוניין לקנות מניה ולהחזיק אותה לאורך טווח ארוך אינו זקוק לסט של אינדיקטורים טכניים הכלולים בתוכנות המסחר החיצוניות – אתרי המסחר עם הפלטפורמות המובנות של הברוקרים יספקו אותו.

לעומת זאת, סוחר שמעוניין לעסוק באופן שוטף במסחר יומי, יעדיף כמה שיותר אפשרויות מובנות בתוך תוכנת המסחר הוירטואלי שלו – הוא יעדיף אופציות מקצועיות יותר.

אפליקציית מסחר וירטואלי - חשבונות דמו

יש לציין, כי סוחרים מתחילים שרק מתחילים בעבודה שלהם בשוק ההון, יכולים לצבור ניסיון על ידי שימוש בחשבונות דמו. חשבונות אלו, שזהים לחלוטין למסחר הריאלי מלבד השימוש בכסף דמו, מאפשרים מעבר חלק יותר משלב הלימוד התיאורטי של תהליך המסחר לשלב המעשי של המסחר הריאלי שכולל סיכון אמיתי לסוחרים.

חשבון דמו באמצעות תוכנת מסחר וירטואלית נותן לסוחרים להתנסות באינדיקטורים הטכניים השונים, כגון קווי בולינג׳ר, פיבונאצ׳י, לבחון את העזרים הגרפיים הקיימים ולהחליט על אסטרטגיות המסחר המתאימות להן.

בשלב זה גם ישנה אפשרות לסוחרים לעשות בחירה בין כמה תוכנות שונות. ייתכן שלאחר שלב המסחר הוירטואלי, סוחרים מתחילים יחליטו שמיעוט האפשרויות בתוכנות מסחר וירטואלי אונליין אינן מספקות אותם יותר והם מעדיפים את האפשרות של תוכנה חיצונית.

אנו בפורטל המומחים למסחר עומדים כאן לשירותך ונשמח לענות על כל השאלות שלך בנושא תוכנת מסחר וירטואלי. אם אתה רוצה לחסוך זמן וכסף השאר את פרטיך בעמוד זה והנציגים הטלפוניים שלנו יחזרו אליך בהקדם האפשרי.

נגישות