דף הבית » מסחר במטח » מסחר בכסף וירטואלי

מסחר בכסף וירטואלי

לעתים קרובות קורה שאנשים המעוניינים לסחור בבורסה קוראים מעט על הנושא ולאחר מכן מחליטים שהם מוכנים לגמרי לנסות את מזלם עם הדבר האמיתי. כתוצאה מכך, בשל חוסר הכשרה מעשית, סוחרים אלה מאבדים לרוב את כספם במהירות יחסית. כדי למזער את הסיכון של הפסדים מהירים כאלה, פותחו סימולטורים מיוחדים של מסחר בכסף וירטואלי בבורסה, שמאפשרים לכל טירון לצלול לתוך העולם של המסחר המקוון מבלי לסכן כסף אמיתי.

תוכנת מסחר מדומה

תוכנת מסחר מדומה היא תוכנה או יישום, שמטרתה הדגמה של מסחר אמיתי בבורסה, כך שבעצם תוכל להתאמן על מסחר בכסף מדומה וללא שום סיכוי להפסד כספי. במערכות כאלה משתמשים בכסף וירטואלי, ומחירי המניות משתנים בדומה לצורה שזה קורה בבורסה. היתרונות של תוכנות כאלה הם ברורים למדי – סוחרים מתחילים יכולים לראות איך פועל השוק וללמוד לעבוד עם תוכנת מסחר ספציפית (שלעיתים מסופקת על ידי הברוקר שדרכו אתה בוחר לסחור בבורסה).

מי צריך את המסחר בכסף וירטואלי?

במקור, מסחר בכסף מדומה נועד לסוחרים מתחילים, לאלה שרוצים להצטרף לתהליך המרגש של המסחר בבורסה, אבל פוחדים לסכן את ההון הריאלי שלהם מיד. אך המציאות היא שגם בין הסוחרים המנוסים, מסחר בכסף וירטואלי נהנה מפופולאריות מסוימת. סוחרים מנוסים משתמשים במסחר מדומה בעיקר לצורך פיתוח אסטרטגיות מסחר חדשות לפני שהם משתמשים בהן במסחר אמיתי.

לסוחרים מתחילים, מסחר בבורסה בכסף מדומה מספק הזדמנות שלא תסולא בפז ללמוד על מסחר ולקבל ניסיון רב ערך לפני שהם פוצחים את הפוזיציה הראשונה שלהם בבורסה. עם זאת, ישנם גם הסוברים כי במסחר וירטואלי הסוחר לומד להתחשב בהיעדר הסיכון ולכן מתנהג בצורה שונה לגמרי ממסחר אמיתי. לפי גישה זו, היתרונות של המסחר המדומה בעצם הופכים לחסרונות, כי הניסיון שסוחר מתחיל צובר במסחר מדומה רק מזיק לו.

גם אם אכן המוכנות להסתכן משתנה בהתאם לכך אם מדובר במסחר אמיתי או מסחר מדומה, השימוש במסחר בכסף וירטואלי הוא עדיין הדבר הקרוב ביותר לחוויה של מסחר בבורסה. למרות שסיכונים כספיים אינם זמינים במסחר מדומה, זהו אינדיקטור מצוין להצלחה הפוטנציאלית שלך כסוחר ומאפשר לך להחליט, האם שווה לך לסחור בבורסה בכסף אמיתי.

לסוחרים המתחילים שמעוניינים להתחיל ללמוד לסחור בבורסה בצורה נכונה חשוב מאד לקבל עזרה מקצועית בתחילת דרכם. פורטל המומחים למסחר יעזור לכם בבחירת תוכנת המסחר המדומה וינחה אתכם בצעדיכם הראשונים בשוק ההון. השאירו את הפרטים שלכם מטה ונחזור אליכם בהקדם.

נגישות