דף הבית » מסחר במניות » מסחר בבורסה ביום שישי

מסחר בבורסה ביום שישי

המסחר בבורסה בתל אביב מתנהל בשעות היום בהתאם לשעון ישראל. כך קורה בכל בורסה בעולם. אך כאשר מדובר בימי המסחר בבורסה, רבים אינם בטוחים באילו ימים מתקיים המסחר העולמי והאם המסחר בישראל מתקיים בהתאם: ידוע כי בבורסות בעולם מתקיים מסחר מיום שני עד שישי, כלומר ימי השבתון הם שבת וראשון. האם יש מסחר בבורסה ביום שישי גם בישראל? האם יש חופש בימי ראשון? התשובה היא – לא. ימי המסחר בבורסת תל אביב אינם מקבילים לשאר העולם, אך בחודשים האחרונים ישנו ניסיון לשנות את ימי המסחר בישראל בהתאם לעולם.

מסחר בבורסה ביום שישי

דירקטוריון הבורסה מנסה בשנים האחרונות להתאים את המסחר בישראל לפעילות הבורסות בעולם. מהלך שכזה יביא להגדלת המחזורים באופן משמעותי. בימי ראשון, מחזורי המסחר הם קטנים מאוד מכיוון שאין משקיעים זרים ובורסת תל אביב היא היחידה שפעילה ביום זה. שינוי ימי המסחר מראשון לשישי, אפילו במחיר של יום קצר בשישי (עד השעה 14:00), כאשר כל הבורסות בעולם פעילות, לעומת יום מסחר מקומי מלא בראשון, יביא להגדלת המחזורים.

דירקטוריון הבורסה כבר העביר שאלונים לברוקרים ולחברי הבורסה השונים, במטרה לגלות עד כמה יש רצון לשיתוף פעולה עם הרעיון לשנות את ימי המסחר ולעבוד בימי שישי. בנוסף, גם עובדי הבורסה עצמם זכאים להביע דעתם בנוגע לרעיון. בסופו של דבר צריך אישור של גוף עם סמכות לבצע שינוי זה. מי שאמורה לתת את האישור ולאפשר את המהלך היא הרשות לניירות ערך.

עם כל הכוונות הטובות, עדיין מוקדם לומר האם השינוי יאושר על ידי כל הגורמים הרלוונטיים. בפורטל המומחים במסחר תוכל להתעדכן באשר לימי ושעות המסחר בבורסה בישראל וכן, תוכל לפנות לצוות האתר בשאלות נוספות בתחומי המסחר השונים. פנה אלינו בכל שאלה, המומחיות שלנו יכולה להפוך ליתרון שלך.

נגישות