דף הבית » מגזין » מסחר בחוזים

מסחר בחוזים

סחר בחוזים עתידיים בשוק ההון הוא אחת הדרכים המהירות ביותר להגיע לרווחים משמעותיים אך גם כוללת סיכונים לא קטנים. לפני שתיכנס לתחום של מסחר יומי בחוזים עתידיים, עליך ללמוד את הצעדים והמושגים הבסיסיים של חוזים עתידיים. אנו, בפורטל המומחים למסחר, ננסה לתת הסבר מספק על הנושא במאמר זה.

הסבר קצר על המהות של חוזים עתידיים

חוזה עתידי הוא בעצם חוזה בין קונה לבין מוכר, שתנאיו נידונים ומסוכמים מראש, ביום מסוים בהווה. החוזה כרוך בכך, שהקונה והמוכר מסכימים לעמוד בחוזה במועד ובמחיר שנקבעים לעסקה העתידית שלהם. כך, בחוזה העתידי מצוינים התנאים הבאים:

  • הסוג של הנכס.
  • הסכום של הנכס.
  • מועד הפירעון של החוזה.
  • המחיר שבו תתבצע העסקה.

כדי לוודא שהעסקה אכן תתבצע, הקונה יקנה את הסחורה והמוכר יספק אותה, שני הצדדים מחויבים בהפקדת סכום של ביטחונות, מה שהופך את העסקה לבטוחה יותר ומהווה ערובה לקיומם של התנאים בחוזה. לאחר ביצוע העסקה, הביטחונות מוחזרים לבעליהם.

כיצד מתבצע מסחר בחוזים עתידיים?

המנגנון של מסחר בחוזים עתידיים בשווקים בינלאומיים ברחבי העולם הפך כיום לאלקטרוני, אך בבסיסו הוא מתנהל כמו פעם, על ידי מערכת חליפין בבורסה ושימוש בברוקרים המתווכים בין הקונים והמוכרים.

המסחר על חוזים עתידיים מתחיל עם פנייה לברוקר המסחר וניהול משא ומתן על מחיר השוק נוכחי והמחיר המינימאלי והמקסימאלי. לאחר מכן, במהלך המכירה הפומבית בבורסה, הברוקר מפרסם את ההצעה שלך לרכישה או מכירה של חוזים עתידיים מסוימים. ברוקרים אחרים, המעוניינים באותו סוג של סחורה לרכישה או למכירה, מציעים הצעות אחרות מן הצד שלהם. כאשר מגיעים להסכמה לגבי המחיר בין הברוקרים, העסקה מבוצעת ונעשה רישום במערכת חליפין. לאחר מכן, הברוקרים מתפנים לבדוק את הפרטים הספציפיים של העסקה.

במידה ואתם מעוניינים לצאת מן העסקה לפני תום החוזה, ניתן לעשות את זה בכל זמן על ידי חוזה עתידי הפוך לאותו מועד פירעון ועל אותו נכס. ראוי גם לציין, כי הקונה והמוכר אינם מבצעים את ההתחייבויות הכספיות שלהם אחד לשני אלא כלפי הבורסה, אשר פועלת כצד שלישי. היא מתעדת את חיובי עסקאות החליפין, קובעת את סכומי הביטחונות, מוחקת חוזים לסוחרים כשנעשית עסקה הפוכה ומבטיחה את הביצוע של החוזים.

מסחר על חוזים עתידיים בשוק מטבע החוץ

המסחר בחוזים עתידיים בשוק המט"ח מתבצע לפי מנגנון דומה למסחר בסחורות. ניתן לקנות ולמכור כסף זר, כגון ליש"ט בריטית, דולר קנדי, אירו, ין יפני או פרנק שוויצרי בחוזים עתידיים. מסחר כזה יכול להיות מתאים מאד לחברות שרוצות לבטח את עצמן בפני שינויים עתידיים בשערי מטבעות שיכולים לגרום להן להפסדים. שעות מסחר בחוזים עתידיים במט"ח מתפרסות על שישה ימים בשבוע (חוץ מיום ראשון) ו-24 שעות ביממה בגלל האופי הגלובאלי של השוק.

בפני הסוחרים החדשים בתחום החוזים העתידיים על מט"ח ישנו קושי מסוים לגבי הבנת השיטה של ​​ציטוטי מטבעות. כל מטבע בשוק החוזים העתידיים מחושב לפי דולרים ליחידת מטבע, לכן יש לקחת את הזמן ולהתרגל לשיטת התמחור.

כיום, אחת מהבורסות הגדולות ביותר למסחר על חוזים עתידיים בסחורות נמצאת בשיקגו. המסחר בחוזים עתידיים על מטבע חוץ, לעומת זאת, אינו קשור למיקום גיאוגרפי מסוים אלא מתנהל רובו ככולו בשוק הפורקס – זירת המסחר האלקטרונית במט"ח. הסוחרים ברחבי העולם יכולים להשתתף במסחר האלקטרוני על ידי שימוש במערכת מסחר בחוזים עתידיים באינטרנט, כגון Metatrader.

מאפיינים נוספים של מסחר בחוזים עתידיים על מט"ח

המסחר בחוזים עתידיים בשוק המטבע מאופיין בנזילות גבוהה מאד – המחזור הממוצע ליום של כל החוזים העתידיים על מט"ח עולה על כמה טריליונים של דולרים ואף עולה במחזור שלו על המחזור של בורסות הסחורות. למסחר בחוזים עתידיים על מטבעות יש יתרונות משמעותיים – הסתברות מינימלית של מניפולציות מסחר, תמחור שקוף, אנונימיות מוחלטת, גישה אלקטרונית לכל מקום בעולם והזדמנות לגידור מפני סיכוני מטבע.

אם ברצונך להיכנס לשוק המסחר בחוזים עתידיים, אנו, באתר המומחים למסחר יכולים לספק לך מידע נוסף ולהמליץ לך על ברוקרים למסחר. אנו ננהל משא ומתן בשבילך ונשיג לך את התנאים הטובים ביותר ללא עלות או התחייבות. השאר את הפרטים שלך מטה והנציגים שלנו יחזרו אליך בהקדם האפשרי.

נגישות