דף הבית » מערכות מסחר » מערכות מסחר בבורסה

מערכות מסחר בבורסה

אחד הגורמים המשפיעים ביותר על ההצלחה והרווחיות של סוחר בבורסה הוא מערכת המסחר שדרכה הוא מבצע את הפעילות השוטפת שלו. מכיוון שכך, ישנה חשיבות גדולה שכל סוחר מתחיל יבחר לעצמו את המערכת המתאימה ביותר לצרכים שלו ושדרכה נוח לו לעבוד.

מערכות מסחר בבורסה

מערכות מסחר בשוק ההון הן, למעשה, פלטפורמות עבודה שמציע לנו הברוקר שדרכו אנו סוחרים. הן מתחלקות לשני סוגים עיקריים – הסוג הראשון הוא מערכות המובנות אל תוך האתרים המקוונים של הברוקרים ואילו הסוג השני הוא מערכות חיצוניות שמתלבשות על חשבון המסחר של הלקוח אצל ברוקרים ספציפיים.

מסחר מקוון דרך אתרי הברוקרים הוא בדרך כלל פחות מורכב וכולל רק את האפשרויות הבסיסיות של הפעילות בבורסה. מסיבה זו, רוב הסוחרים המתחילים מעדיפים לעשות את הצעדים הראשונים שלהם בעזרת סוג מערכות אלו.

תוכנות חיצוניות, לעומת זאת, כוללות בתוכן אפשרויות גראפיות, אינדיקטורים טכניים ופונדמנטאליים, תכנות עצמאי של רובוטים ועוד אפשרויות שמתאימות בעיקר לסוחרים המנוסים.

מערכות מסחר פופולאריות בישראלֿ

אורדרנט - זוהי אחת ממערכות המסחר הוותיקות והפופולאריות ביותר בקרב סוחרים בבורסה הישראלית. היתרונות הגדולים של מערכת זו הם נוחות השימוש, הממשק הידידותי למשתמש והיכולת לסחור במוצרים פיננסיים רבים כגון מניות בארץ ובחו״ל, חוזים עתידיים, אופציות ועוד.

בנוסף לכך, ניתן לבנות תיקי השקעה וירטואליים ולצפות בתשואה המשתנה לאורך זמן באמצעות גרפים וטבלאות. בצד החסרונות ניתן לציין את מיעוט האינדיקאטורים ואת מהירות הביצוע האיטית באופן יחסי.

MetaTrader 4מדובר על תוכנת מסחר חיצונית בעלת אפשרויות רחבות מאד של אינדיקאטורים טכניים, אפשרות למסחר אוטומטי, תצוגה גראפית מרשימה ואפשרויות לבדיקת שערים היסטוריים עד לרמה של חלקיקי שנייה. פשטות התפעול שלה הופכת את המערכת לנפוצה ביותר ומסיבה זו, ברוקרים רבים מאפשרים מסחר באמצעות התוכנה.

מערכת מסחר מסוג FMRמערכת המסחר הזו אינה מחוברת לבורסה דרך הברוקר ורשת האינטרנט אלא באמצעות חיבור ישיר לבורסה, מה שנותן לה יתרון גדול מאד על המערכות האחרות מבחינת מהירות. למעשה, כדי שהסוחר יוכל להשתמש בתוכנת מסחר זו, עליו להזמין טכנאים כדי שאלה יתקינו את החיבורים המתאימים.

המערכת מומלצת במיוחד לסוחרי נוסטרו ומנהלי השקעות שמבצעים פעולות קנייה ומכירה רבות מידי יום. ישנו מגוון רב של פקודות, אינדיקאטורים וכלים פיננסיים שמשמשים בעיקר סוחרים מנוסים יותר.

טרייד 1 – היתרון הגדול של המערכת הוא בגמישות שלה וההתאמה להעדפות האישיות של כל סוחר וסוחר. מבחינה חיצונית היא דומה מאד למוצרים השונים של חברת מיקרוסופט, מה שיכול לעזור לסוחרים המתחילים. החיסרון שלה נעוץ בכך, שהיא מתאימה למסחר בבורסה הישראלית בלבד.

אנו באתר המומחים למסחר נמצאים כאן בשבילך ויכולים לענות על כל שאלה ללא שום עלות או התחייבות. במידה ואתה מתעניין בנושא מערכות מסחר בבורסה, השאר את הפרטים שלך בעמוד זה והמומחים שלנו יעזרו לך לבחור את המערכת המומלצת ביותר עבורך.

נגישות