דף הבית » מסחר במניות » מסחר בבורסה דרך האינטרנט

מסחר בבורסה דרך האינטרנט

בשנים האחרונות, יחד עם ההתפתחות הטכנולוגית, מסחר דרך האינטרנט הופך להיות יותר ויותר פופולארי בקרב האוכלוסייה הרחבה. רבים מבינים כיום, כי מסחר באמצעות מחשב יכול להוות מקור להכנסה נוספת בשעות הפנאי ואפשרות לעבוד ולהשקיע בצורה עצמאית ללא תלות פיזית במקום עבודה או מנהלים למיניהם.

מסחר באמצעות מחשב

לפני כמה עשרות שנים, המסחר בניירות ערך שונים התבצע דרך ברוקרים שהיו נוכחים פיזית בבורסות השונות וביצעו את הוראות הקניה והמכירה של הלקוחות שלהם. כיום המסחר נעשה בצורה אלקטרונית לחלוטין, על ידי הזרמת פקודות באינטרנט מהלקוחות לברוקרים, ומשם למחשב הבורסה.

כל אדם בעל חיבור לאינטרנט יכול לסחור במניות, אגרות חוב, מטבע חוץ, חוזים על הפרשים וחוזים עתידיים על סחורות בצורה פשוטה למדי, לאחר שהוא פותח חשבון אצל ברוקר מסחר.

מסחר באינטרנט בישראל

הסוחרים בישראל גם כן יכולים לבחור מבין אפשרויות מסחר מגוונות. הבנקים המסחריים מבינים כיום את החשיבות של פלטפורמות מסחר מפותחות, כך שרבים מהלקוחות שלהם מעדיפים לעבוד בשוק ההון דרכם. גם חברות פיננסיות גדולות אחרות, כגון בתי השקעות, מאפשרות ללקוחות שלהם לפתוח חשבונות מסחר אף בתנאים אטרקטיביים יותר מהבנקים.

בנוסף לכך, ישנם ברוקרים רבים, אותם ניתן לאתר על ידי חיפוש פשוט באינטרנט. הם עוסקים בדרך כלל מסחר במט"ח, חוזים על הפרשים וסוגים ספקולטיביים יותר של מסחר. במידה ואתם בוחרים בסוג זה של מתווכי מסחר, עליכם לבדוק היטב שמדובר בחברות רציניות שיש להן אישורים ופיקוח בינלאומי.

מסחר און ליין

לאחר שבחרתם את הברוקר המועדף עליכם, יש להקדיש מחשבה לנושא המכשירים הפיננסיים שבהם אתם רוצים להתמקד ובמטרות שאתם רוצים להשיג דרך המסחר. אם, לדוגמא, אתם מחפשים השקעה סולידית לטווח ארוך, אז מסחר באגרות חוב יכולה להיות אופציה טובה בשבילכם. מניות מאפשרות לקחת לכם סיכונים גדולים יותר ולקבל תשואות גבוהות יותר עבור ההשקעה, ואילו מסחר במט"ח נחשב לספקולטיבי יותר לטווח קצר.

תהליך המסחר עצמו הוא פשוט למדי, כאשר רוב הברוקרים מאפשרים ללקוחות לעבוד תחילה עם חשבון וירטואלי שעוזר לקבל מושג בסיסי על הפלטפורמה האלקטרונית והאופציות הקיימות בממשק. הפקודות הבסיסיות בתהליך המסחר הן קנייה ומכירה, קנייה ומכירה החל ממחיר מסוים (כאשר המחיר של נייר הערך מגיע לרף מסוים, מתבצעת פקודת קניה או מכירה) וגם לקיחת רווחים או עצירת הפסדים.

נתוני מסחר און ליין

האינטרנט מאפשר לסוחרים בפלטפורמות השונות לקבל כיום מסה של אינפורמציה ונתוני מסחר בגישה חופשית לחלוטין. כמובן שישנן מערכות מסחר ואתרים בתשלום (כגון מערכת המסחר הפופולארית בלומברג), אבל גם כמות המידע החופשי שניתן למצוא על כל מכשיר פיננסי היא עצומה.

מדובר על נתונים היסטוריים, אינדיקטורים טכניים ופונדמנטאליים, רובוטים של מסחר, תחזיות ואנליזה של מומחים, חדשות כלכליות מכל רחבי העולם ועוד. השקיפות הגדולה בנתוני המסחר מגדילה את האמון של הסוחרים במערכות המסחר והבורסות העולמיות ומרחיבה את מחזורי המסחר עוד יותר.

חדר מסחר אינטרנטי

רוב הפלטפורמות של הברוקרים למסחר הן דומות, כאשר ישנו חדר מסחר אונליין, אליו הלקוח יכול להיכנס דרך האינטרנט ולהזרים את פקודות הקנייה והמכירה שלו. באמצעות חדר המסחר גם ניתן לראות את הפקודות השוטפות שקיימות בחשבון והרווחים או ההפסדים שקיימים בזמן אמת. בנוסף לכך, יש אפשרות לצפות במחירי המכשירים הפיננסיים שמעניינים את הסוחרים וגם בנתוני מסחר און ליין משווקים בישראל ובעולם.

מסחר בבורסה דרך האינטרנט

כיום גם אנשים שאין להם השכלה פיננסית או קשר ישיר לשוק ההון מבינים כי מסחר דרך האינטרנט היא דרך טובה לשמור על ערכו של הכסף וגם לקבל תשואה יפה לאורך זמן. בארה"ב ובארצות מערביות אחרות, השקעה בבורסה היא חלק בלתי נפרד מההווי הפיננסי של כל משפחה.

ישראל כרגע נמצאת בתחילת הדרך מבחינת השקעת הציבור בבורסה, כאשר לעיתים אופציות אחרות הן מועדפות יותר (השקעה בנדל"ן, לדוגמא). עם זאת, יותר ויותר אנשים מבינים את הפוטנציאל הגדול שנמצא במסחר און ליין והראיה לכך הם קורסים למסחר ולימודי שוק ההון שפורחים בתקופה האחרונה.

אנו באתר המומחים למסחר עובדים עם ברוקרים למסחר רבים ונשמח לספק לך מידע נוסף על מסחר בבורסה דרך האינטרנט. אל תפספס את ההזדמנות שלך לחסוך זמן וכסף ופנה אלינו כבר היום. השאר את פרטיך באתר ואנו נחזור אליך במהירות האפשרית.

נגישות