דף הבית » מסחר בבורסות בעולם » מסחר בבורסה בגרמניה

מסחר בבורסה בגרמניה

אחד הכלים הטובים ביותר למסחר בשוק ההון הוא קנייה ומכירה של מדדי מניות, וזאת בגלל שהנזילות והתנודתיות הגבוהה שלהם מאפשרת לך לבצע תמרונים רבים במהלך מסחר במכשירים פיננסיים אלו. אחד מהמדדים הפופולאריים ביותר בעולם, הוא ה-DAX – מדד המניות הגדול ביותר בגרמניה.

למה לבצע מסחר בבורסה בגרמניה דווקא?

קודם כל, גרמניה היא הכלכלה הגדולה ביותר באירופה והרביעית בגודלה בעולם. היא מהווה את הציר המרכזי באיחוד האירופי ומצבה הפיננסי נותר איתן גם לאחרונה, לאחר המשבר הכלכלי וההאטה הכלכלית העולמית. הנתונים הללו מבטיחים יציבות ונזילות בשווקים הפיננסיים בגרמניה.

בנוסף לכך, גרמניה נהנית ממשאבי טבע רבים בשטחה, מתעשייה מפותחת, כוח אדם מיומן וכלכלה יעילה. האבטלה בגרמניה היא מינימאלית גם היום (בזמן שמדינות רבות באירופה רושמות 20% אבטלה) והחברות הגרמניות הגדולות, שנסחרות בבורסה, רושמות תשואות יפות גם בשנים האחרונות.

מסחר בגרמניה – מהו מדד הדאקס?

נקודת הפתיחה של המדד נחשבת ל-30 בדצמבר 1987, כאשר DAX החליף את המדד הישן, שהיה פעיל מאז 1959. למעשה, מדד ה-DAX הוא הממוצע המשוקלל של מחיר המניות לפי שווי השוק שלהן בבורסה בפרנקפורט. המדד מציג את הרווח הכולל על הון, ולוקח בחשבון גם את ההשקעה החוזרת של דיבידנדים בחברות. מדד ה-DAX מתופעל על ידי בנק Deutsche Börseומתבצע בו מסחר בימי חול, בשעות 09:00-17:30, לפי שעון מרכז אירופה.

כיצד לבצע מסחר בדאקס?

ה-DAX מורכב מ-30 המניות של החברות הגדולות ביותר בבורסה של פרנקפורט ולכן נחשב אינדיקטור מוביל לבחינת המצב הכלכלי של גרמניה המודרנית. זה אומר גם, שבתוכו של המדד נמצאות "מפלצות" גרמניות כגון קבוצת פולקסווגן, לופטהנזה, סימנס, באייר ואחרים – חברות בינלאומיות מצליחות שמשיגות רווחים גדולים מידי שנה לבעלי המניות שלהם. אנו כסוחרים, יכולים לרכוש את מגוון המניות שמרכיבות את מדד הדאקס וכמו כן לסחור במדד כולו.

מי שמעוניין לסחור במדד הדאקס, יכול לעשות זאת במסגרת מכשירים פיננסיים רבים, ביניהם תעודות סל, קרנות נאמנות המתחקות אחר מדדים אירופיים וגם אופציות בינאריות.

אופציות בינאריות ומסחר בדאקס

במידה ואתה סוחר מתחיל או במקרה ואין ברשותך סכומים גבוהים להשקעה ישירה במניות ותעודות סל, יש לך אפשרות טובה לסחור עם מינוף ולהשיג רווחים גבוהים על ידי שימוש באופציות בינאריות. על ידי מסחר באופציות מסוג זה, תוכל למעשה לרכוש מספר יחידות גבוה של מדד הדאקס עם סכומים התחלתיים נמוכים למדי (פי 50 או פי 100 מהסכום המושקע) וכך להכפיל את הרווחים שלך. עם זאת, עליך לזכור, כי מסחר מסוג זה כמובן טומן בחובו גם סיכונים גבוהים יותר, לכן יש להתייעץ עם מומחים טרם הכניסה למסחר.

במידה ואתה מתעניין בתחום של מסחר בבורסה בגרמניה, אנו באתר המומחים למסחר נשמח לענות על שאלות נוספות. השאר את פרטי ההתקשרות עמך באתר שלנו והנציגים הטלפוניים שלנו יחזרו אליך בהקדם האפשרי.

נגישות