דף הבית » מסחר באגח » מסחר באג״ח

מסחר באג״ח

מסחר באג״ח נחשב לאחת מן ההשקעות הסולידיות ביותר, כאשר התשואות שלהן בדרך כלל נעות סביב האחוזים הבודדים בשנה (בהתאם לגוך שמנפיק את האג״ח). בכתבה זו ננסה לספק הסבר על מסחר באג״ח.

מסחר אג״ח

אגרת החוב הינו נייר ערך שמונפק על ידי גוף מסוים (מדינה, חברה) במטרה לגייס כסף לפעילות שלו או למטרות אחרות (מדינה עושה את זה לעתים כדי לווסת את כמות הכסף במשק). מי שרוכש אג״ח, בעצם נותן הלוואה לאותו גוף ולאחר מכן מקבל תמורת כך אחוזים בצורת קופון תקופתי (כל חודש, חצי שנה, שנה).

מעבר לקופון, ישנו ערך לאגרת החוב עצמה והיא מושפעת ממשתנים פנימיים כמו המצב הפיננסי של הגוף המנפיק ומשתנים חיצוניים כמו הריבית במשק. מכיוון שכך, ישנה אפשרות לבצע ניתוח של חברות ולהחליט על רכישות ומכירות של אג״ח שונות – ניתן לסחור בהן בכל עת במגוון שווקים ברחבי העולם.

מאפייני המסחר באג״ח

מסחר באגרות חוב מתאים יותר לסוחרים שמחפשים יותר יציבות וסולידיות ואינם מעוניינים בסיכונים גבוהים. בזמנים של מצב פיננסי לא ודאי, לדוגמא, ישנה דרישה גבוהה יותר לאגרות חוב והתשואות שלהן יורדות (ביחס הפוך למחיר שלהן), וזאת מכיוון שסוחרים רבים מעדיפים אותן על פני מניות.

אנו בפורטל המומחים למסחר עובדים עם מגוון גופים שעוסקים במסחק באגרות חוב. במידה ואתה רוצה לקבל אינפורמציה נוספת בנושא, נשמח לספק לך אותה ללא כל עלות או התחייבות. השאר את פרטי ההתקשרות עמך בעמוד זה ואנו נדאג שהנציגים שלנו יצרו אתך קשר בהקדם האפשרי.

נגישות