דף הבית » מגזין » מסחר דרך ברוקר

מסחר דרך ברוקר

במוקדם או במאוחר (אך בדרך כלל בשלבים ההתחלתיים), כמעט כל סוחר בשוק ההון שמבצע את עיקר המסחר דרך ברוקר ולא דרך הבנק, מתלבט לגבי השאלה, באמצעות איזה ברוקר מסחר עצמאי עדיף לסחור.

הבחירה היא באמת קשה, במיוחד לאור העובדה כי במהלך חמש השנים האחרונות, מספר הברוקרים והחברות העוסקות בתיווך עם שוק ההון גדל באופן משמעותי מאד. עם זאת, הכמות לא בהכרח מצביעה על איכות – כן, יש כיום כמות גדולה של ברוקרים, אבל העובדה המצערת היא, שאיכות השירות של חלק מהם הן נמוכה למדי.

מסחר דרך ברוקר – במי לבחור?

חשוב לציין, כי הבחירה בברוקר למסחר בשוק ההון, היא אחד מהמרכיבים החשובים של הצלחת המסחר שלך. אז איך אתה בוחר את הברוקר הנכון?

קודם כל, אנו ממליצים לך לבדוק מהו הותק של ברוקר המסחר. אם הברוקר נמצא בשוק לפחות שלוש שנים, ניתן לדבר עליו במונחים של יציבות וביטחון שהכסף שלך לא ייעלם יום בהיר אחד. אחרי הכול, חברות וברוקרים עצמאיים מתחלפים בשוק הזה בצורה תכופה למדי ורק העקשנים ביותר נשארים לאורך זמן. כדאי מאד לבדוק היכן נמצאת הכתובת המשפטית של החברה, אם כי, ככלל, כמעט כל הברוקרים רשומים בקפריסין, מאוריציוס ואיי הבתולה הבריטיים.

כמו כן חשוב לבדוק אם ברוקר המסחר העצמאי נתון לרגולציה של גוף פיננסי כלשהו. אם בשלב מאוחר יותר יש לך תביעות כספיות לברוקר, אתה יכול להתייחס לגופים המפקחים האלה וזה עשוי לפתור את הבעיה. מעבר לזה, כמובן, לפני פתיחת חשבון עם ברוקר מסוים, מומלץ לקרוא ביקורות על העבודה שלו בפורומים ואתרי האינטרנט של הסוחרים. אבל גם לא צריך לסמוך עליהם יותר מדי, כי לעתים קרובות ביקורות אלה יכולות להתפרסם על ידי העובדים של החברה עצמה.

תנאי המסחר והעמלות של ברוקר המסחר

אחד הגורמים החשובים ביותר בעת ההחלטה על מסחר דרך ברוקר הוא תנאי המסחר שהוא מציע והמגוון של מכשירי המסחר. ברור לחלוטין שעדיף לבחור בחברה עם המגוון הרחב ביותר של מכשירי מסחר – כך תהיה לך את הבחירה הגדולה יותר לגבי מתי ובמה לסחור. בנוסף לכך, עניין העמלות הוא חשוב מאד – ככל שהעמלות הן נמוכות יותר, כך הרווח הנקי שלך גדל. יש לעשות סקר שוק מקדים ולא לבחור בחברות שגובות עמלות גבוהות בצורה מוגזמת.

עניין נוסף שכדאי לשים אליו לב, הוא שיטות ההפקדה והמשיכה של הכסף אל תוך החשבון וממנו. כדאי שברוקר המסחר יתמוך בצורות רבות של הפקדה, כגון העברה בנקאית, כרטיס אשראי וגם כסף אלקטרוני.

במידה ואתה סוחר או מעוניין להתחיל לסחור בשוק ההון ומתלבט לגבי בחירה בברוקר מסחר עצמאי, אנו באתר המומחים למסחר נשמח להמליץ לך על הברוקר המתאים לך. מלא את פרטי ההתקשרות עמך באתר ואנו נדאג ליצור אתך קשר בהקדם.

נגישות