דף הבית » מסחר במניות » מסחר במניות בבורסה

מסחר במניות בבורסה

לפני שנדבר על מסחר במניות בבורסה  נכיר מספר מונחים בסיסיים:

מניה – נייר ערך המקנה לבעליו חלק מהבעלות על חברה מסוימת, וגם מאפשר קבלה של רווח מההכנסות של אותה חברה, לפעמים בצורה של דיבידנדים.                                                                                                       

דיבידנדים – תשלומים שמעבירה החברה מתוך הרווחים או העודפים שלה לבעלי המניות של החברה.

מסחר במניות למתחילים

מניות ניתנות לקנייה ולמכירה. בדרך כלל רוכשים מניה כאשר המחיר שלה נמוך ומוכרים אותה כאשר המחיר גבוה ממחיר הרכישה, ובכך משיגים רווחים. כאשר חברה צומחת באופן מהיר, גם הרווחים שלה בדרך כלל גדולים יותר ולכן התשואה של בעלי המניות עולה בהתאמה.

כעיקרון, מניה היא מכשיר השקעה לטווח ארוך וכאשר באים להשקיע במניה של חברה מסוימת, יש תחילה לבחון את ההתפתחות שלה בתקופה האחרונה, המוצרים המיוצרים על ידה ועוד. לאחר מכן יש להסיק מסקנות לגבי הכמות, תקופת הזמן והכדאיות של רכישת המניה.

מסחר במניות בבורסה הוא אחד מסוגי המסחר הפופולאריים בישראל והוא פשוט יחסית להבנה. אתה יכול לעסוק במסחר מניות מהמחשב הביתי באופן עצמאי, לעבוד בשביל עצמך, לקבוע לך מטרות ולפקח על ההשקעה שלך. עם זאת, חשוב מאד ללמוד את המונחים הבסיסיים ולהתחיל להשקיע באופן הדרגתי.

למשקיעים המתחילים, שמעוניינים להיכנס לתחום המסחר במניות מומלץ לוותר כבר עכשיו על חלום של התעשרות מידית. השקעה במניות נחשבת  למכשיר הסולידי והשקעה טובה כדי לקבל תשואה לטווח ארוך. התשואה במסחר במניות תעלה על התשואה בפיקדונות הבנקאיים אבל לא צריך לצפות שהסכום שהושקע במניות יכפיל וישלש את עצמו בזמן קצר. לפי ניסיון העבר ובדיקת נתונים היסטוריים של מניות שונות, מכשיר פיננסי זה משיג תוצאות טובות בעיקר לטווח ארוך, לכן חייבים להתאזר בסבלנות.

עמלות על מסחר במניות בבורסה                                                                               

בדומה לפעולות אחרות שאנו מבצעים בבנק או בחברות פיננסיות אחרות, גם על מסחר במניות בבורסה ישנן עמלות. נהוג לגבות עמלות עבור כל קנייה או מכירה של מניות, עבור ניהול תיקי השקעות או אחזקתם וכן הלאה. אין הגדרה קבועה עבור עמלות מסחר במניות בבורסה לכן חשוב לבדוק את הנושא של עמלות מסחר בבורסה לפני פתיחתו של תיק השקעות כדי למצוא את הדרך המשתלמת ביותר עבורכם.

פסיכולוגיה ומסחר במניות

מסחר במניות בבורסה הוא הזדמנות מצוינת להרוויח כסף. זהו תחום די פשוט שרובנו יכולים ללמוד ולעסוק בו,  אחרי שמבינים ותופסים את מהותו של תהליך המסחר. יש לזכור, כמובן, שכמו בכל סוג של השקעה בבורסה, צריך להיות רגוע ויציב פסיכולוגית, לעמוד בפני פיתויים וריגושים, לא לעשות השקעות פזיזות ולא לשנות במהירות את כל התוכניות שלנו שתכננו זמן רב, בגלל גחמות רגעיות.

שני רגשות חזקים משפיעים לרעה על הסוחר במניות, אלה הם פחד וחמדנות. המטרה העיקרית היא לא לתת לרגשות האלה להשתלט עלינו, ולצורך כך על המשקיע לעשות את המהלכים בתכנון מראש ובביטחון. למד את המושגים החשובים ביותר לסחור במניות, אסוף לעצמך כללים שימושיים, קבל הדרכה על ידי אנשי מקצוע ואין שום סיבה שלא תצליח להרוויח באמצעות מסחר במניות.

פורטל המומחים למסחר עובד עם אנשי מקצוע רבים ומוערכים בתחום של מסחר במניות בבורסה. לקבלת ייעוץ בנוגע למסחר במניות בבורסה, מלאו את טופס יצירת הקשר ואנו נדאג שיחזרו עליכם בהקדם האפשרי.

נגישות