דף הבית » מסחר באופציות » מסחר באופציות דולר שקל

מסחר באופציות דולר שקל

אופציות דולר-שקל הן תת קטגוריה של אופציות המט"ח (מטבע חוץ) ומהווים אחד ממכשירי המסחר הפופולאריים בשוק זה. יחס הסיכון/סיכוי של אופציות דולר-שקל נחשב לגבוה יחסית, כלומר, ניתן להרוויח סכומים גדולים בזמן קצר. מצד שני, סוחר יכול גם להפסיד את כל ההשקעה שלו בגלל עסקה אחת לא מוצלחת.

אופציות Put ואופציות Call במסחר אופציות דולר-שקל

העיקרון הבסיסי של מסחר באופציות דולר-שקל הוא חיזוי של כיוון שוק המסחר. במילים אחרות, כדי לעשות רווח על אופציה כזאת, אתה חייב לחזות אם שער הדולר לעומת השקל עומד לעלות או לרדת בתקופת זמן מסוימת וידועה מראש. אופציות דולר-שקל, בדומה לאופציות על נכס בסיס אחר, כגון מדד מניות, או זהב, מתחלקות לאופציות Put ואופציות Call. אופציית Put על הדולר נותנת לקונה שלה את הזכות למכור את הדולר בערך מסוים, שנקרא מחיר המימוש ונקבע מראש. אופציית Call על הדולר, לעומת זאת, נותנת לרוכש את הזכות לקנות את הדולר בערך מסוים.

באיזו אסטרטגיה לבחור?                                                               

הסוחר בוחר באיזה מכשיר פיננסי להשתמש לפי התחזית שלו מה יקרה לשער הדולר. אם הוא מעריך ששער הדולר לעומת השקל יעלה, אז הוא יכול לקנות אופציית Call או למכור אופציית Put. אם הוא צופה ירידה בשער הדולר, הסוחר יעדיף לקנות אופצייתPut או למכור אופציית Call. יש להזכיר שהפסד המקסימאלי בקנייה של כל אופציה, ואופציית דולר-שקל בפרט, הוא מוגבל, אך הרווח אינו מוגבל. לעומת זאת, רווחיו המקסימליים של מוכר אופציה מוגבלים לפרמיה אך ההפסד הפוטנציאלי שלו הוא בלתי מוגבל.

מה משפיע על שער הדולר?

התנודות של הדולר לעומת השקל מושפעות מהרבה מאד גורמים. פרסומי חדשות כלכליות בנוגע למחירי חומרי גלם ומתכות ברחבי העולם, הדינמיקה של מחירי הזהב, נתוני אבטלה, נתוני נדל"ן. גם המצב הפוליטי והביטחוני בישראל ובעולם משפיע על שוק הדולר-שקל במידה רבה. בגלל ריבוי המשתנים המשפיעים על התנודתיות של שוק המט"ח והמורכבות המסוימת שקשורה למאפייני המסחר באופציות, למשקיע הפרטי קשה להעריך את ההשפעה של כולם על שער הדולר.

עם זאת, במידה והמשקיע יודע לנתח בצורה נכונה את שוק המט"ח, לומד להתייחס למשתנים הרבים המשפיעים עליו, אז פוטנציאל הרווח בסוג של השקעה זאת הוא גדול. פורטל המומחים למסחר יכול לסייע לכם במסחר באופציות דולר-שקל ולתת לכם את המידע הנחוץ ללא עלות וללא התחייבות. מלאו את הפרטים שלכם מטה ונחזור אליכם בהקדם האפשרי.

נגישות