דף הבית » מסחר באגח » מסחר בהנפקות

מסחר בהנפקות

הנפקה זוהי ההפצה הראשונה של מניות החברה לציבור. החברה מפיצה לראשונה את המניות שלה בשוק ונותנת אפשרות למגוון רחב של משקיעים לרכוש אותן. אחת מהמטרות העיקריות של חברה שעושה הנפקה היא גיוס כספים. גיוס הכספים בעת הנפקות נעשה בתנאים נוחים למדי עבור החברה והחברה גם לא צריכה להחזיר את הכספים שהיא גייסה בעת ההנפקה, בניגוד לאפשרויות אחרות של גיוס כספים. עם זאת, יש לציין שהנפקה היא שיטה די יקרה של גיוס כספים.

יתרונות ההנפקה לחברה

ההנפקה יכולה לפתור הרבה בעיות, כגון גיוס משאבים כספיים נוספים, שיפור התדמית של החברה, שיפור בניהול החברה והשקיפות בעסק, גיוון עסקי ועוד. למעשה, חברה שמבצעת הנפקה מוצלחת של מניותיה, פותרת כמות גדולה מאוד של בעיות, שרבות מהן לא יכלו להיפתר לולא הייתה ההנפקה מתבצעת.

יתרונות לרכישת מניות בעת הנפקה

  • השקעה לטווח ארוך. יש להסתכל על רכישת מניות בהנפקה ראשונה לציבור אך ורק במונחים של השקעה לטווח ארוך. יהיה זה לא נכון לצפות להכנסה מידית מהשקעה מסוג זה. כמובן, אף משקיע לא יסרב לרווח מידי אם הוא יקרה, אבל צריך להבין כי רכישת מניות בהנפקה אינה מבוססת על רווח ספקולטיבי. השתתפות בהנפקה מומלצת ​​למשקיעים סבלניים לטווח ארוך שמוכנים גם לעמוד בהפסדים.
  • רכישת מניות "שוות". השתתפות בהנפקה ראשונה לציבור מאפשרת לך לרכוש מניות שלא כל כך קל להשיג בשוק המשני (הבורסה). ככלל, אחרי כשמשקיעים גדולים קונים מניות בהנפקה הראשונה לציבור, הם נוטים "לשבת" עליהם מספר שנים, כך שהנזילות במניות אלה היא מינימלית.

חסרונות למסחר בהנפקות

  • סיכונים גדולים. בבורסה, ככל שהסיכון שאתה מוכן לקחת על עצמך גדול יותר, כך גדלה התשואה שאתה יכול לצפות לה. לעתים, בעת הנפקה, קשה מאד לשער מה יהיה הכיוון של החברה, האם היא תהיה חברה רווחית, ואם כן, אז מתי. זאת בניגוד להשקעה בחברה שכבר קיימת בשוק זמן רב ויש עליה מידע רב יותר.
  • שהייה זמנית באזור הפסד. כפי שקורה לעתים קרובות בשוק המניות, סכומים שהושקעו לא מתחילים לייצר הכנסה באופן מידי. ככלל, משקיעים לטווח ארוך לעתים קרובות במצאים באזור שנקרא אזור הפסד.

לדעת הפורטל של המומחים למסחר, להשקיע את הכסף במניות של חברה עם פוטנציאל צמיחה, זו אחת הדרכים הטובות ביותר לייצר תשואה לאורך זמן. השאירו את הפרטים שלכם מטה וניתן לכם את כל המידע הדרוש, כיצד אתם יכולים להיות חלק ממסחר בהנפקות.

נגישות