דף הבית » מסחר במתכות ומשאבי טבע » מסחר באלומיניום

מסחר באלומיניום

אלומיניום הוא יסוד כימי המהווה כ – 8 אחוז בקרום כדור הארץ ולכן הינו היסוד השלישי בשכיחות שלו. הוא לא מופיע בטבע כמתכת מבודדת ואי אפשר להפרידו בשיטות מסורתיות. האלומיניום, בשילוב מתכות שונות, הוא בעל השימוש הגבוה ביותר, פרט לברזל. הוא משמש לחלקי מכוניות, מטוסים, משאיות, פסי רכבת, טילים, חלונות ומסגרות, כלי מטבח, פחיות שתייה ועוד שימושים רבים בתחומים שונים. יש לו יתרונות רבים, הוא קל לחישול, רך יחסית ונוח לעיבוד.

צריכת האלומיניום היא מהגבוהות בעולם בשל השימוש באלומיניום בתחומים השונים לרבות: תחבורה, בניין, אריזות, מכונות וחשמל. הצריכה הגבוהה יוצרת ביקוש הולך וגובר בעולם למתכת האלומיניום. כאשר, הגידול בצריכה תלוי באופן ישיר בצמיחה הכלכלית העולמית.

מסחר באלומיניום

מסחר באלומיניום מרוכז בעיקרו בבורסת המתכות של לונדון. בכל שבוע, מפרסמת בורסת המתכות של לונדון את המלאי שברשותה. עלייה במלאי תוביל לירידה במחירי האלומיניום ולהיפך, ירידה במלאי תוביל לעליית מחירי האלומיניום.

כיצד סוחרים באלומיניום?

המסחר באלומיניום מתבצע באמצעות קרנות סל ומניות בארה"ב וקרנות דולריות באירופה. המניות הן של חברת אלקואה (alcoa), אחת מיצרניות האלומיניום הגדולות בעולם. קרן הסל בארה"ב עוקבת אף היא אחר מחירי החוזים העתידיים באלומיניום בבורסת לונדון למתכות.

מהם הגורמים המשפיעים על מחירי האלומיניום?

ציינו כבר את בורסת המתכות של לונדון כאחד הגורמים המשפיעים על מחירי האלומיניום ואת הקשר הישיר של גידול צריכת האלומיניום לצמיחת הכלכלה העולמית. לפי הקשר הזה, המשך הצמיחה בכלכלה העולמית תוביל לעלייה בצריכה ועלייה במחירי האלומיניום. האטת הצמיחה תוביל לירידה בצריכה ובמחירים. בנוסף, סין היא גורם משפיע נוסף על מחירי האלומיניום כאשר, היא האחראית ליותר משליש מהייצור והצריכה העולמית של אלומיניום.

הבנת השוק של האלומיניום וניתוחו לכדי השקעה נכונה שתוביל לרווחים, דורשת ידע מעמיק לא רק בתנודות המתכת אלא גם במסחר, בקרנות ובתנודות בכלכלה העולמית. כדאי לצבור ידע זה לפני שמשקעים באלומיניום. צוות המומחים במסחר הוא צוות מנוסה ובעל ידע רב בתחומי המסחר השונים. נשמח לסייע לך ולייעץ לך בנושא – השאר פרטים בפורטל, ללא התחייבות, ונציג צוות המומחים יחזור אליך בהקדם.

נגישות