דף הבית » מיסוי על מסחר » מיסוי על מסחר בבורסה

מיסוי על מסחר בבורסה

מסחר בשוק ההון כעבודה נוספת הופך בזמן האחרון ליותר ויותר פופולארי בישראל. עיסוק זה מושך אליו אנשים רבים בגלל האפשרויות הרבות ששוק ההון מעניק למשקיעים מבחינת קבלת החלטות כלכליות עצמאיות וחופש לסחור מכל מקום מבלי להיות צמוד למיקום גיאוגרפי. עם זאת, גם מסחר בשוק ההון בישראל, כמו עיסוקים אחרים מהם נובעים רווחים, נתון למיסוי ועל המשקיעים להכיר את הנושא של מיסוי על מסחר בבורסה כדי לסחור בהתאם לחוק.

מהו השיעור של מיסוי על מסחר בבורסה?

מס על מסחר בבורסה בישראל נגבה בהתאם לחוק מס רווח הון והחל משנת 2014 הוא עומד על 25%. עם זאת, החוק על מיסוי מסחר בבורסה מגדיר שורה של מכשירים פיננסיים בבורסה שלגביהם האחוז הוא 15% כגון אגרות חוב לא צמודים למדד, מק"מ, פק"מ ועוד.

עניין חשוב שהמשקיעים בשוק ההון צריכים לדעת, הוא האפשרות לקיזוז של מסי הון מההפסדים שלהם. במקרה של מיסוי מסחר יומי, כאשר החלק הארי של הוצאות המשקיעים הוא על מסים ולא על עמלות שמירה, למשל, זוהי אפשרות אטרקטיבית מאד. כמעט כל משקיע יכול לקבל החזרי מס לגבי תקופה נתונה.

כדי לעשות החזרי מס מרווחי הון באופן נכון, אנו באתר המומחים למסחר ממליצים לך לפנות לגורם מקצועי. אנו עובדים בתחום שנים רבות ויכולים לייעץ לך בנוגע לבחירת הגוף המקצועי המתאים עבורך. אין שום סיבה שתמשיך לשלם מיסוי מיותר על רווחים משוק ההון – השאר את הפרטים שלך בעמוד זה והנציגים שלנו יחזרו אליך בהקדם.

נגישות