דף הבית » מסחר במניות » מסחר במניות בבורסה ללא עמלות – האם קיימת חיה כזו?

מסחר במניות בבורסה ללא עמלות – האם קיימת חיה כזו?

ההתפשטות הרחבה של טכנולוגיות האינטרנט בשני העשורים האחרונים והנכונות מצד רשויות וחברות לפתוח את שעריהן לשילוב טכנולוגי, גרמה לשינוי בתפקידו המסורתי של הברוקר בשוק ההון. כיום, הברוקר, שהיה הקשר היחיד בעבר בין סוחרים פרטיים לשוק ההון, הוחלף במידה רבה על ידי פלטפורמות מסחר מקוונות המאפשרות למשקיעים גישה ישירה לשווקים הפיננסיים. כתוצאה מהתחרות הגדולה בענף, סוחרי מניות ואופציות יכולים כיום לייעל את עבודתם ולהפחית את העמלות בשוק ההון בצורה ניכרת.

התחרות בשוק הברוקרים וההשפעה שלה על העמלות

היתרון החשוב ביותר לגבי הסוחרים, בתהליכי השינוי שעברו על תפקידי הברוקר, הוא שזה מאפשר להם כיום למזער את עלויות עסקה הקשורות לכל סחר בבורסה. במקום לשלם עמלות גבוהות לברוקר על כל עסקה, באמצעות מסחר באינטרנט אתה יכול בדרך כלל לשלם עלויות עסקה נמוכות בהרבה או אף לבצע מסחר במניות ללא עמלות מסוימות כלל. כיום, לפני שאתה מתחיל לסחור, מומלץ לעשות השוואה בין הברוקרים המקוונים השונים בנושא העמלות ולזכור שקיימת אפשרות להתמקח ולהגיע למסחר ללא עמלות במקרים מסוימים.

מה לבדוק כשפותחים חשבון מסחר מקוון?                                     

עליך לזכור, שככלל, התעשייה הפיננסית טובה מאד בהסתרת עמלות והיטלים בין השורות, כך שצריך להיות ערני. מעבר לעמלות לכל קנייה או מכירה, עליך לשאול גם לגבי תעריפים של:

  • עמלות להעברת כסף לתוך החשבון ומתוכו
  • דמי הניהול של החשבון
  • עמלות עבור חוסר פעילות
  • עמלות על אחזקת ניירות ערך
  • ריבית על הלוואות איזון
  • עמלות מיוחדות על ניירות ערך מסוימים ועוד

יתרונות נוספים של מסחר מקוון

מעבר לעמלות, לבחירה במסחר מקוון דרך ברוקר באינטרנט יש גם כמובן יתרונות נוספים, כגון תגובות יעילות יותר לשינויים בשוק ופעולות מידיות על פי הודעות שעשויות להשפיע על ערכם של הנכסים שלך. בנוסף, גישה מקוונת לשווקים הפיננסיים מאפשרת לך מאפייני מסחר ייחודיים שלא היו קיימים בעבר אצל ברוקרים ולסגור עסקאות באופן אוטומטי במקרים של הפסד. כך שבעניין זה, ניתן להגיד, שההתפתחות הטכנולוגית בהחלט שינתה את תהליך המסחר בשוק ההון לטובה.

לסיכום, הודות לעלויות הנמוכות והגישה הישירה לשווקים, שימוש בפלטפורמות מסחר מקוונות הפך להיות פופולארי מאד ויכול להיות מתאים גם לך. במידה ואתה מעוניין לדעת עוד על מסחר בבורסה ללא עמלות, אנו בפורטל המומחים למסחר נשמח לתת לך את כל המידע הנחוץ. השאר את הפרטים שלך ונחזור אליך בהקדם.

נגישות