דף הבית » מסחר במניות » איך עובד מסחר במניות בבורסה

איך עובד מסחר במניות בבורסה

בכל פעם כשמשקיע או סוחר פוטנציאלי מתחיל לחשוב על מה לעשות עם החסכונות שלו, באופן בלתי נמנע עולה השאלה: "איפה אני מתחיל?" אם הוא פונה לבנק שלו, הוא רואה שהריבית בפיקדונות בבנק היא מגוחכת ומזערית, ואז לרוב פונה לאפשרויות אחרות, כגון הבורסה.

באילו שווקים כדאי לסחור?

השאלה איך עובד מסחר בבורסה, היא שאלה שאמנם נראית פשוטה למדי, אך היא חשובה מאד ואם לא נתייחס אליה ברצינות, אנו עלולים להיכנס למבוי סתום בהמשך. העניין הוא שלכל שוק בבורסה יש את התכונות, היתרונות והחסרונות הייחודים שלו. בהתאם לכך, לכל אדם מערכת שיקולים משלו, לפיהן הוא בוחר אילו תכונות של שווקים בבורסה יותר חשובות לו.

הדבר הראשון, שאתה צריך לבחור, הוא את המיקום הגיאוגרפי בו יתבצע הסחר. האם אתה מעדיף את רוב המסחר שלך בישראל, בארה"ב או אולי במקומות אקזוטיים יותר, כמו המזרח הרחוק? אחרי זה, ההליך הוא די פשוט – יש צורך לבחור ברוקר, לפתוח אצלו חשבון ולדאוג להעברת הפיקדון הראשוני לצורך מסחר.

במה לסחור?

השאלה השנייה שהסוחר המתחיל צריך לחשוב עליה עוד יותר ברצינות, היא במה לסחור?זו הופכת להיות לשאלה מסובכת במיוחד מכיוון שבבורסה ישנם מיליונים של מוצרים פיננסיים זמינים למסחר. גם לסוחר פרטי הכי מיומן ייקח שנים כדי לבדוק נתונים פיננסיים על כל המוצרים הקיימים. כדי לפתור את הבעיה הזו, משתמשים בפילוח שוק. במילים פשוטות, כל סוג של מכשיר פיננסי מתייחס לקבוצה מסוימת של מכשירים, כגון הון, אג"ח, מט"ח, סחורות ועוד.

איך לסחור במניות בבורסה?

נניח שבחרת לסחור במניות בישראל. השלב הבא יהיה לבדוק את המידע בנוגע להתנהלותו של מסחר וללמוד אסטרטגיות מסחר חשובות. כדי לעשות זאת, אין צורך ללכת לחנויות ספרים ולספריות – את כל מה שאתה צריך, תוכל יכול למצוא באינטרנט. כדאי גם לקרוא כמה ספרים שימושיים, לחקור את הפורומים בנושא מסחר במניות ולהתייעץ עם סוחרים אחרים. עדיף להתחיל בקניית כמות מניות קטנה, עד שתרכוש את הניסיון הדרוש.

ניתוח טכני ופונדמנטאלי

דבר נוסף שעליך לעשות, הוא להבין את עקרונות המסחר בשוק המניות. נכון להיום, בהקשר זה, יש תאוריות רבות ומגוון רב של דעות. אחת מצורות הניתוח הנפוצות ביותר הוא ניתוח טכני. גישה זו מבוססת על ההנחה ששימוש באינדיקטורים שונים, כמו גם מחקר על שינויי מחירים יכול לעזור בניבוי מצב בשוק בעתיד. מצדדי הניתוח הפונדמנטאלי, לעומת זאת, סוברים שעל ידי בחינת הסביבה הכלכלית בה אתה פועל, אתה יכול להשיג תוצאות טובות יותר.

בפועל, הגישה שמביאה לתוצאות הטובות ביותר היא כזאת שמשלבת בין היתרונות של שיטות רבות באמצעות החלטות מושכלות ומנומקות לגבי כל השקעה והשקעה. המומחים למסחר יסבירו לך איך עובד מסחר במניות ויתנו לך את כל הכלים לכך. השאר את הפרטים שלך בטופס צור הקשר ונחזור אליך בהקדם.

נגישות