דף הבית » מסחר במניות » מסחר במניות קטנות

מסחר במניות קטנות

ישנן הרבה דעות לגבי מסחר במניות קטנות והאם זהו עסק שכדאי להיכנס אליו או שמא עדיף להתרחק ממנו בכלל. מניות קטנות, שנקראות באנגלית גם PennyStock (מניות בפני) הופכות להיות לפופולאריות יותר כי המסחר בהן מבטיח לפעמים תשואות מדהימות. עם זאת, חשוב לזכור שמדובר גם במסחר עם סיכון גבוה מאד וקל מאד לאבד את כספך על ידי השקעות פזיזות. אנו נציין כמה מהמאפיינים הייחודיים של מסחר במניות קטנות ובמה הוא שונה ממסחר במניות של חברות גדולות יותר.

מאפייני המסחר במניות קטנות

  • תנודתיות גבוהה במיוחד זה הדבר הראשון שתופס את העין. המניות הקטנות עלולות ליפול בעשרות אחוזים ביום – כלומר הרווחים הפוטנציאליים יכולים להיות פשוט מדהימים. מצד שני, ההפסדים גם כן יכולים להיות גדולים ומהירים במיוחד. כאשר אתה סוחר במניות קטנות, אתה חייב לדעת מה אתה עושה ולא לפעול בחוסר אחראיות, אחרת התוצאה יכולה להיות מאכזבת.

בנוסף, צריך להיות זהירים כיצד אנו שמים את הפקודות האוטומטיות לקנייה ולמכירה – בגלל התנודתיות הגבוהה בזמן מסחר, הפקודות הללו יכולות להיות מופעלות בניגוד לכוונה המקורית שלנו.

  • נזילות – סוחרים רבים מזלזלים במניות זולות בגלל הנזילות הנמוכה שלהן, אך זה לא לגמרי נכון. ישנן מניות של חברות מסוימות, בהן הנזילות אפסית, אך אפשר למצוא גם מניות קטנות עם מחזורי מסחר של מיליונים. חוץ מזה, מי אמר לך שאי אפשר להרוויח ממניות עם נזילות נמוכה?
  • מחיקה – חייבים להיות זהירים כאשר סוחרים במניות במחירים נמוכים במיוחד (מתחת ל-1 דולר) מכיוון שהן יכולות לעמוד בפני מחיקה ממסחר. כלומר, אם אתה בעמדה של רכישת מניות כאלה, יש סיכוי לאבד הכל.
  • במניות זולות לעתים קרובות מתרחשות כל מיני מניפולציות. עם זאת, לא צריך להתייחס לעניין הזה כחיסרון בלבד כי אפשר גם להרוויח מכך.
  • המחיר הנמוך של המניות הקטנות מאפשר לך לפתוח עסקאות משתלמות עם הון עצמי קטן יחסית.
  • מניות קטנות רבות לא נסחרות בשום מדדי מניות. לפיכך, ההשקעה שלך יכולה לגדול בקלות, למרות ירידות במדדים מסוימים.

לאחר שמנינו את התכונות של מסחר במניות קטנות, עליך להחליט האם סוג המסחר הזה מתאים לך. ניתן לראות, שמסחר במניות קטנות טומן בחובו הזדמנויות לרווחים יפים במידה והמסחר נעשה בצורה נכונה אך גם סיכונים לא מבוטלים. המומחים למסחר יכולים לתת לך את ההכוונה שאתה צריך בצעדיך הראשונים במסחר במניות קטנות. השאר את הפרטים שלך והנציגים שלנו יחזרו אליך בהקדם.

נגישות