מסחר במתכת כסף

מתכת כסף היא אוצר טבע אשר נכרה ברחבי העולם. זוהי מתכת בהירה ומבריקה, וחוץ ממתכת זהב, זוהי המתכת הרכה והשבירה ביותר. בנוסף, מתכת הכסף נקבעה כמוליך החום והחשמל הטובה ביותר בעולם. בעבר, מדינות רבות השתמשו בה כאמצעי תשלום בצורת מטבעות כסף, ואילו כיום מקסיקו היא המדינה האחרונה בעולם שעדיין עושה זאת. בשל רכות ושבירות מתכת הכסף, השימוש בה נעשה בשילוב עם מתכות נוספות.

כאמור, מתכת הכסף בעלת יתרונות ונעשים בה שימושים נוספים ורבים פרט למטבעות כסף. בין השאר השימושים הבולטים במתכת הכסף הם: 54% מסך כל הצריכה משמש להפקת החומר הרגיש בסרטי צילום, מתכת הכסף משמשת גם כמוליך במעגלים מודפסים, יצור בטריות, תכשיטים, חיזוק זכוכית ויצירת מראות ואף כחומר אנטיביוטי המונע התרבות חיידקים.

מסחר במתכת כסף

בשל היתרונות והשימושים הרבים במתכת זו, יש לה ביקוש גבוה בעולם. מדינות רבות בעולם צורכות את מתכת הכסף והמדינות המובילות במסחר בכסף הן ארה"ב, הודו ויפן. גם למסחר בכסף נתוני מסחר, אשר מתעדכנים בהתאם לעסקאות ולהשקעות הנעשות על מתכת זו. אנשים רבים מעדיפים לבצע מסחר ישיר על הסחורה (במקרה הזה – מתכת הכסף) ולא לקשור השקעתם בחברה שיש לה הוצאות כמו שכר ותפעול.

כיצד והיכן ניתן לסחור במתכת כסף?

שלוש בורסות בעולם מובילות את עיקר המסחר במתכת הכסף: בורסת הסחורות של ניו יורק, בורסת המסחר של שיקגו ובורסת המתכות של לונדון. המסחר בכסף מתבצע באמצעות חוזיים עתידיים ואופציות על מתכת הכסף. הבורסה המומלצת ביותר למסחר בכסף היא בורסת שיקגו ממספר סיבות: המסחר בה הוא אלקטרוני לחלוטין, מה שמאפשר מסחר מהיר, מערכת המסחר בשיקגו פועלת 21 שעות ביממה, מה שמעניק לסוחר זמן תגובה רב סביב יום המסחר.

מסחר בכסף הוא תחום מעניין ויש למחיר שלו מחזוריות שנוטה לחזור על עצמה. כמו בכל תחום מסחר, תצטרך ידע נוסף בתחום בכדי שיעזור לך להגביר את סיכוייך להניב רווחים. רוצה לדעת עוד? השאר פרטים, ללא כל התחייבות, בפורטל המומחים במסחר ואחד מאנשי הצוות שלנו יחזור אליך בהקדם.

נגישות