דף הבית » מערכות מסחר » שנהב מערכת מסחר

שנהב מערכת מסחר

חברת שנהב היא חברה ישראלית שעוסקת בפיתוח מערכות מסחר ממוחשבות שעובדות על אלגוריתמים של מסחר. אחת מהמוצרים הידועים שלה היא מערכת המסחר המתקדמת "סקורפיון" שנותנת לסוחרים המשתמשים בה שפע של הזדמנויות חדשות למסחר.

מערכות מסחר אוטומטי מהסוג שמתפתחת שנהב, הנקראות גם רובוט מסחר, הן תוכנות המנתחות את המידע שמגיע משוק ההון ומבצעות עסקאות בניירות ערך על בסיס האלגוריתם המובנה בתוכן. רובוט המסחר משתמש בכלים של ניתוח טכני, יכול לעקוב אחרי ניירות ערך ואינדיקטורים רבים בו זמנית ולבצע עסקאות רבות בשברירי שניה.

יתרונות המסחר במערכות מסחר של שנהב

  • מסחר ברובוטים הוא הכרחי במצבים שבהם אתה צריך לעשות עסקאות במהירות ולעקוב אחר מידע משתנה בניירות ערך שונים. בבורסות בארצות הברית השימוש במערכות מחשוב חזקות במסחר אפילו יצר מונח חדש – סחרבתדירות גבוהה. התוכנה מבצעת אלפי פעולות בשנייה, הרבה יותר ממה שמסוגל לעשות סוחר אנושי. הרובוט לא רק מבצע את העסקה, אלא גם אוסף נתוני סחר היסטוריים ומנתח את האינדיקטורים, מה שמונע טעויות או אי דיוקים טכניים רבים.
  • בניגוד לאדם, רובוט מסחר אינו חשוף לרגשות. ניהול רגשות זו אחת המשימות הקשות ביותר לסוחר, במיוחד למתחילים, והרובוט, לעומת זאת, לא פוחד להפסיד עסקאות ולא מושפע משינויים במצבי רוח – הוא פועל לפי אותות שוק ברורים.
  • מערכת המסחר של שנהב יכולה להחליף אותך בזמן שאתה לא יכול להיות פיזית ליד המחשב לכן אתה לא צריך לדאוג שתפספס משהו חשוב. בנוסף, הרובוט לא מתעייף ויכול לעבוד בשבילך במשך כל יום המסחר ללא הפסקה.

חוץ מהיתרונות שיש למערכות מסחר אוטומטיות, ישנם גם דברים פחות טובים שיכולים להשפיע על המסחר. לדוגמא, הרובוט לא יכול לקבל החלטות במצבים לא שגרתיים שקורים לעתים. אם אבד לך הקשר עם האינטרנט, או שיש הפסקת חשמל – הרובוט לא יכול לעשות שום דבר, בזמן שסוחר אנושי יכול היה במקרה זה להתקשר לברוקר ולסגור את הפוזיציה שלו. זה מראה שגם במסגרת של מסחר אוטומטי יש צורך של פיקוח אנושי מסוים על המסחר.

השימוש במערכת מסחר שנהב יכול להיות מתאים במיוחד לסוחרים תוך יומיים שמבצעים פעולות מהירות במהלך היום, לסוחרים מנוסים שכבר יש להם אסטרטגיית מסחר ברורה והם שואפים ליישם אותה בצורה יעילה יותר וגם לסוחרים המבצעים מספר רב של עסקאות.

יש לציין, כי מערכות המסחר מהסוג שמפתחת חברת שנהב הופכות להיות ליעילות יותר והפופולריות שלהן הולכות וגדלה יחד עם העלייה בנזילות של שוק ההון. ניתן לצפות שעם התפתחותו של שוק המניות הישראלי, יותר ויותר סוחרים ישתמשו במערכות המסחר של שנהב במסגרת העבודה שלהם. המומחים למסחר יכולים לעזור לך בבחירת מערכת המסחר האוטומטית שמתאימה לך, להסביר על המוצרים השונים של שנהב ולהפוך את המסחר שלך לאפקטיבי יותר. השאר את הפרטים שלך ונחזור אליך בהקדם.

נגישות