דף הבית » מסחר במניות » מניית שמן נתוני מסחר

מניית שמן נתוני מסחר

חברת שמן נפט וגז בע"מ הינה חברה שעיקר אחזקתה הוא ברישיון לחיפושי נפט וגז בשטחים ימיים במים רדודים מול חופי אשדוד (95% מן המניות). המניה של החברה נסחרת בין השאר במדד יתר המניות ובמדד חיפושי גז ונפט. בין בעלי השליטה בחברה ניתן למצוא את ג'קי בן זקן ואת אברהם נניקשווילי, כאשר שווי השוק שלה עומד על כ-10 מיליון שקלים ומספר העובדים הוא כעשרה בלבד.

מניית שמן – נתוני מסחר

מחיר מניית שמן נפט וגז בע"מ עומד היום על כ 18.6 אגורות, מה שמהווה ירידה גדולה מהשיא שהושג בשנת 2013, כאשר יצאו דיווחים מהחברה על סימנים מעודדים מאד להימצאות נפט בשדה שנמצא בשליטתה. למעשה, בשנת 2013, בין החודשים מארס לאוקטובר, בוצעו קידוחים רבים בשטח הרישיון של חברת שמן אך בסופו של דבר הם הסתיימו בלא כלום למרות האופטימיות שליוותה את נציגי החברה. כאשר התפרסם בסופו של דבר כי המאגר יבש, השווי של מניית שמן צנח ב-93% מ-120 אגורות אל מתחת ל-10 אגורות.

כתוצאה מן הכישלון של הקידוחים, איבדו המשקיעים במניית שמן כ-400 מיליון ₪, כאשר בנוסך לכך, גם בעלי העניין רשמו הפסד של כ-220 מיליון ₪. בשיא המשבר, שווי החברה ירד ל-7 מיליון ₪ בלבד, וזאת לאחר שכבר היה מעל למיליארד ₪ בנקודה מסוימת בשנת 2013.

ההפסדים הגדולים של חברת שמן גרמו לגל של תביעות כנגד המנכ"ל יוסי לוי והיו"ר גבי אשכנזי שעמדו בראש המערכת באותה תקופה. הטענות של התובעים היו בעיקר בהקשר הדו"ח המוקדם שגרס כי ישנם סימנים ברורים להימצאות גז או נפט בשטח הקידוחים, וזאת למרות שכבר אז התגלו מגוון בעיות במהלך הבדיקה.

מניית שמן – הפסקת מסחר

במאי 2014 המסחר במניית שמן נפט וגז בע"מ הופסק למספר שעות בעקבות חקירה של משטרת ישראל שהובילה למעצר מספר בעלי עניין בחברה, בין השאר ג'קי בן זקן. הטענה הייתה, כי חברת שמן שכרה בסכומים מופקעים שטחי אחסון בנמל אשדוד מצד ג', בזמן שהחברה המשכירה העבירה רק סכומים זעומים מתוך התשלום לנמל אשדוד. יש לציין, כי באותה תקופה השווי של המניה כבר היה בתחתית ולא ממש התבצע מסחר פעיל בה. כיום, כאמור, המניה התאוששה מעט מהתחתיות שהגיעה אליהן ונסחרת במחיר גבוה יותר.

אנו, המומחים למסחר, עומדים כאן לרשותך ונשמח לספק לך אינפורמציה נוספת על מניית שמן ונתוני המסחר שלה. השאר את פרטי ההתקשרות שלך באתר שלנו ואנו, מצדנו, נדאג לחזור אליך בהקדם האפשרי.

 

נגישות