דף הבית » מסחר במטח » מסחר שקל דולר

מסחר שקל דולר

בשנים האחרונות נוכחנו שלמרות כל התהפוכות הפוליטיות ואי היציבות שקיימת במזרח התיכון, השקל הישראלי ממשיך להישאר אחד מהמטבעות היציבים ביותר בעולם. לא בועת הדוטקום בשנות ה-90 ולא משבר המשכנתאות בשנת 2008 לא הצליחו לערער את שער השקל מול הדולר בצורה משמעותית.

אם נסתכל אחורה ונבדוק את שער השקל מול הדולר ב-1 לינואר שנת 1999, נראה ששער הדולר היה 4.1 שקל. בסיומה של שנת 2008, שהייתה קשה כלכלית לישראל, לעומת זאת, שער הדולר עמד על 3.78. כלומר, במשך עשור, עם כל השינויים העולמיים והמשברים הכלכליים, שער הדולר השתנה במשך 9% בלבד. זה מראה על יציבות גדולה ואמון שרוחשים בעולם לכלכלה הישראלית.

למה הדולר מתחזק?

אם נתייחס לנתונים האחרונים על מסחר שקל דולר, הרי המגמה הכללית של התחזקות הדולר מול רוב המטבעות בעולם משפיעה גם על השקל. הסיבות העיקריות לעליית הדולר הן ציפיות של משקיעים בעולם שתקופת הריביות הנמוכות בארה"ב עלולה להסתיים, בד בבד עם פרסום נתונים מעודדים מהשווקים הכלכליים בארה"ב.

באירופה לעומת זאת, המצב עדיין עגום למדי ולמרות שרוב הבורסות בעולם קרובות לשיא שלהם, המשקיעים בשוק ההון דווקא סבורים שהסיכונים בשווקים עולים. האינפלציה הנמוכה באירופה, שנגיד הבנק המרכזי באירופה, מריו דראגי, סימן כבעיה הגדולה ביותר בכלכלה העולמית כיום, גורמת לכך שהסוחרים בורחים לכיוון של אפיקי השקעה סולידיים יותר, כמו האג"ח הממשלתי והדולר.

בגלל נתונים אלה והביקוש הגדול יותר לדולר האמריקאי, מחירו מול השקל עולה והכלכלה הישראלית, שמבוססת במידה רבה על יצוא, מרוויחה הכנסות נוספות ליצואנים.

מה מראים נתוני המסחר על המשך המסחר בשקל דולר?

נתוני מסחר דולר שקל אחרונים מראים על התחזקות מסוימת לשקל אך רוב האנליסטים מסתכלים על כך כמימוש רווחים זמני ולא משהו שישנה את המגמה הנוכחית של התחזקות הדולר מול השקל. לאחר שעלה כבר לשער של 3.69, הדולר עומד כיום על שער של 3.64 מול השקל והציפיה היא שיהיה תיקון עם עליות שערים, בהתאם למגמה הכללית.

הכלכלה הישראלית, שהיא רק שחקן קטן בשוק העולמי, תלויה מאד בחדשות הכלכליות מהעולם וכך הציפיות שהדולר עומד בפני עלייה מתמדת משפיעות מאד גם על מסחר רציף דולר שקל. המגמה העולמית היא ברורה כיום ואנליסטים רבים חושבים שהדולר הולך לעבור את תחום ה-3.75 שקלים ולעלות אף למעלה מכך.

אם אתה עדיין לא סוחר פעיל בשוק ההון, בעת הזו יש לך הזדמנות מצוינת למסחר שקל-דולר. כיום, כאשר הכלכלה האמריקאית עושה סימני יציאה מהמשבר הכלכלי, התנודות והשינויים בשערי המטבעות הם גדולים ביותר ומספקים לך אפשרות להרוויח בצורה משמעותית.

פורל המומחים למסחר ישמח לתת לך את ההכוונה והעזרה המקצועית שאתה צריך במסחר ללא שום עלות או התחייבות. השאר את הפרטים שלך מטה ונחזור אליך בהקדם האפשרי.

נגישות