דף הבית » מערכות מסחר » מערכת מסחר סקורפיון

מערכת מסחר סקורפיון

מערכת מסחר סקורפיון היא מערכת של מסחר אלגוריתמי שפותחה בישראל והיא מהווה חלק מהטרנד החדש של מסחר באמצעות רובוטים של מסחר, שהופך להיות יותר ויותר פופולארי בשוק ההון.

מהן מערכות מסחר אלגוריתמי?

מערכת מסחר אלגוריתמי היא תוכנת מחשב מיוחדת המיישמת אלגוריתם של עסקאות בשוק ההון. אלגוריתם המסחר עצמו יכול להיות מאוד פשוט או גם מתוחכם ביותר – יש מערכות מסחר שיכולים בו זמנית לעקוב אחרי מאות של מכשירים פיננסיים. מערכות מסחר אלגוריתמיות באות להציע הזדמנויות חדשות לסוחרים ולתת להם יתרונות על פני עמיתיהם שסוחרים באופן ידני.

היתרונות של מערכת המסחר סקורפיון

  • מהירות – מערכת המסחר סקורפיון יכולה בו זמנית לעקוב אחר שערים של כמה עשרות או אפילו מאות של ניירות ערך, לייצר באופן מידי חישובים מורכבים, לקבל החלטות ולבצע עסקאות. הפעולות הללו ניתנות לביצוע באלפיות שנייה, מה שאומר שרובוט המסחר יכול לבצע כמה מאות של עסקאות בשנייה אחת.
  • דיוק – הרובוט לא עושה טעויות בניתוח של נתונים, ובניגוד לסוחר האנושי, הוא לא מתבלבל בין הכפתור "לקנות" וכפתור "למכור", לא טועה בהזנת מחירים וכמויות ועוד.
  • אין עייפות – מסחר בבורסה לניירות ערך אורך יותר מ-9 שעות. הסוחר לא יכול לבלות את כל הזמן שלו מול צג המחשב, אך אם הוא עוזב, הוא עלול להחמיץ הזדמנויות טובות למסחר. מערכת המסחר סקורפיון לא מתעייפת, מוכנה לעבוד 24 שעות ביממה ומנטרת באופן רציף את המצב בשוק.
  • חוסר רגשות – במצבים מסוימים, לסוחר אנושי קשה לעקוב בשלווה אחרי אסטרטגיית המסחר שלו, בעוד שמערכת המסחר סקורפיון אינה כפופה לרגשות – היא פשוט מיישמת את האלגוריתם. כפי שמעידים מחקרים שונים, הגורם האנושי לעתים קרובות הוא הסיבה העיקרית להפסדים שנגרמים למשקיעים בשוק המניות.

יש לציין כי יחד עם כל היתרונות שצוינו לעיל, למערכות המסחר יש גם חסרונות. קודם כל, מערכות המסחר עולות כסף ולכן שימוש במערכת מסחר אלגוריתמית כרוכה לפעמים בהוצאה משמעותית לסוחרים פרטיים. בנוסף, תמיד יש סיכון של תקלות מחשב כאלו או אחרות. במקרה שרובוט מסחר חוזר באופן שיטתי על אותה הטעות בעסקאות רבות, זה יכול לגרום להפסדים גדולים ומהירים למדי למשקיע.

לסיכום, באמצעות מערכת מסחר סקורפיון תוכל לגלות הזדמנויות חדשות למסחר, ובהתחשב בהתפתחות הטכנולוגית שלא עוצרת אף פעם, חשוב ללמוד אותן ולהיות בקיא בהן. לאורך זמן, נראה שרובוטים ישתלטו על הפעולות הטכניות במסחר יותר ויותר וישאירו לסוחרים האנושיים בעיקר את עבודות האנליזה.

שימוש נכון ביתרונות של מערכת מסחר סקורפיון, יכולה לשפר את התוצאות של המסחר שלך באופן חד משמעי. עם זאת, אתה חייב להבין כי מערכת זו היא רק כלי בידיו של סוחר מצליח ולכן צריך להשתמש במערכת בתבונה. המומחים למסחר יעזרו לך ללמוד את מערכת המסחר סקורפיון ולהשתמש בה באופן יעיל. השאר את הפרטים שלך ונחזור אליך בהקדם.

נגישות