מסחר במלח

מלח הוא אחד המצרכים החשובים בחיינו. כבר בזמנים קדומים, ראו בני האדם במלח כמתת אל לאנושות וייחסו לו סגולות ויכולות והיו סביבו אמונות ומיתוסים רבים. בתרבויות עתיקות נתנו לו תפקיד פולחני והאמינו כי הוא מגרש עין הרע, כישופים ורוחות רעות. היו תרבויות שנהגו לפזר מלח סביב מיטות הילדים לשם הרחקת רוחות ומזיקים.

ערכו של המלח היה גבוה מאוד והוא היה אחד המצרכים הנסחרים ביותר בעולם. ברומא העתיקה היו מעניקים לחיילים בונוס של שק מלח, אשר משמו הלטיני נגזרה המילה משכורת במדינות אירופה. גם בישראל, המלח היה יקר בעבר והביטוי מלח הארץ, הוא כינוי לבניה הראויים והטובים של הארץ.

שימושי המלח

כאשר אנו מדברים כיום על מלח, הכוונה היא קודם כל למלח בישול. מלח בישול משמש לטיבול מזון, לשימור מזון (בעיקר בשר), לכבישת ירקות ופירות וגם, למטרות כשרות, להוצאת הדם מהבשר. בנוסף משמש המלח לחיטוי. ירקות ועשבי טיבול מושרים במי מלח לשם חיטוי, גרגור מלח בפה הוכח כמסייע לפצעים או דלקות בפה, בחניכיים ובגרון.

בנוסף, נהוג לפזר מלח על כבישים ודרכים החסומים בקרח או בשלג מכיוון שהמלח המומס במים מעלה את טמפרטורת הקפיאה.

מסחר במלח

מסחר במלח, כאמור, היה מתבצע עוד בתקופות העתיקות וערכו היה גבוה מאוד. בעוד שמחירו של המלח אמנם ירד, המסחר במלח ממשיך וישנם מניות המייצגות מסחר במשאב הטבע הזה. מסחר במשאבי טבע הוא נושא מעניין שכדאי לאסוף בו ידע לפני שמתחילים לעסוק בו.

אתר המומחים במסחר מורכב מצוות מקצועי ובעל ניסיון רב שנים בתחומי המסחר השונים. אם אתה מעוניין לקבל מידע נוסף בנושאי סוגי המסחר, שיטות ואסטרטגיות מסחר, תוכנות מסחר, לימודי מסחר ועוד, השאר פרטים באתר והצוות שלנו ייתן לך ייעוץ והכוונה, ללא עלות וללא התחייבות.

נגישות