דף הבית » מערכות מסחר » מסחר רובוטי

מסחר רובוטי

מסחר בשוק ההון הופך להיות עיסוק פופולארי מאד בישראל. ההתפתחות הטכנולוגית שמאפשרת כיום לכל אדם לסחור באופן עצמאי מהבית והמגוון העצום של אפשרויות המסחר מושך אוכלוסיות חדשות לכיוון של השקעות ומסחר בבורסה. עם זאת, בד בבד עם כניסת הסוחרים הפרטיים, צוברת תאוצה מגמה נוספת בשוק ההון והיא המסחר באמצעות רובוטים.

מהו מסחר רובוטי?

מסחר שמתבצע באמצעות תוכנת מחשב (או רובוט) הוא בעצם סדרת פעולות של קניית ומכירת מכשירים פיננסיים ללא כל התערבות אדם. כל העבודה של התוכנה בשוק ההון נעשית על פי אלגוריתם מובנה מסוים שפותח על ידי יוצרי התוכנה. כיום, חלק ניכר מפעילות המסחר בשווקים נעשית על ידי רובוטים.

מהם היתרונות של מסחר רובוטי?

כל סוחר יכול לעשות שימוש ברובוטים, שכן חלקם אף נמצאים בגישה חופשית בפלטפורמות המסחר (כגון MetaTrader הפופולארי). הרובוט אינו מושפע מרגשות של פחד או חמדנות ויבצע בדיוק את האסטרטגיה אותה קבעתם. בנוסף לכך, אין לכם צורך להיות בכל עת ליד המחשב – מספיק להדליק את התוכנה ואתם יכולים להתפנות לעיסוקים האחרים שלכם.

יתרונות נוספים של תוכנות המסחר האוטומטיות הוא המהירות ותדירות העסקאות שיש באפשרותם לבצע. לעתים מסוימות, כאשר אסטרטגיית המסחר שלכם כוללת עסקאות רבות, שימוש ברובוטים הוא האופציה הטובה ביותר.

חסרונות של מסחר רובוטי

תוכנות מסחר אוטומטיות רבות לוקחות בחשבון רק את הנתונים ההיסטוריים ולכן מתקשות להגיע לרווחים כאשר ישנם שינויים בלתי צפויים. במקרה זה, דווקא האינטלקט האנושי מביא להצלחות גבוהות יותר. בנוסף לכך, רובוטים מצליחים עולים כסף רב ואילו פיתוח עצמאי של רובוט כזה דורש יכולות מתמטיות וסטטיסטיות גבוהות מאד מהסוחר.

במידה ואתה מעוניין לדעת עוד על מסחר ברובוטים, אנו באתר המומחים למסחר עומדים כאן לשירותך ונשמח לענות על שאלותיך. השאר את פרטי ההתקשרות עמך באתר ואנו ניצור אתך קשר בהקדם האפשרי.

נגישות