דף הבית » מסחר במניות » מסחר בזמן אמת

מסחר בזמן אמת

המסחר בבורסה בישראל הופך להיות יותר ויותר פופולארי בקרב שכבות רחבות באוכלוסייה. בעבר הלא רחוק, רק מעטים התעניינו במה שקורה בשוק ההון ואילו רוב הציבור תפס את המסחר כספקולציה והתייחס בחשש כלפי השקעות פוטנציאליות שמביאות רק רווחים "על הנייר".

כיום, לעומת זאת, המצב השתנה בעקבות ההתפתחויות הטכנולוגיות שהביאו אל תוך חיינו את האינטרנט המהיר, הסמארטפונים, הטאבלטים ואת עידן המידע שמביא לנו נתוני מסחר בבורסה בזמן אמת. בנוסף לכך, ובעיקר מאז המשבר בשנת 2008 שהוביל לקריסה בשווי הפנסיות של הציבור, האוכלוסייה בישראל מתעניינת הרבה יותר בנושאים הכלכליים ומעורה במה שקורה בשוק ההון. נכון שרבים מעדיפים עדיין השקעות ריאליות כמו נדל"ן, אך העליות האחרונות בבורסה עשויות לשנות את המגמה.

מסחר בבורסה בזמן אמת

עד לפני כמה עשרות שנים, לפני הכניסה המאסיבית של האינטרנט לבתים רבים בעולם, המסחר בבורסה התנהל דרך אנשים בעלי מקצוע שנקראו ברוקרים ונכחו פיזית בבורסות הגדולות בעולם. כדי לבצע את העסקאות שבהן מעוניין הלקוח, הם היו צריכים לאתר ברוקר מן הצד הנגדי שביצע את הוראות הלקוח שלו ולאחר מכן להסכים על מחיר. כמובן שאי אפשר לדבר על סוג מסחר כזה כעל מסחר בזמן אמת, שכן התהליך מסורבל למדי ונעשה בניתוק מוחלט מהלקוח עצמו.

בשנים האחרונות כל תהליך המסחר בשוק ההון עובר תמורות משמעותיות. קודם כל, כמות האינפורמציה הנגישה לכל סוחר הינה עצומה ויש הטוענים שאף יכולה לבלבל ולפגום בקבלת ההחלטות של העוסקים במסחר. שערי מסחר בזמן אמת מתפרסמים במרבית האתרים הכלכליים וניתן לראות את מחירי הסחורות, המט"ח, המניות ועוד עד לפיפסים הקטנים ביותר ובמרווחים של חלקיקי שנייה. בנוסף לכך, תוכנת מסחר בבורסה בזמן אמת קיימת אצל מרבית הברוקרים והסוחר יכול לבצע פעולות קנייה ומכירה על ידי לחיצה על כפתור.

מסחר בזמן הודעות כלכליות

אחד מן השינויים הנוספים שהביאה ההתפתחות הטכנולוגית היא, שכיום החדשות הכלכליות מתפרסמות שניות לאחר הפרסום שלהן על ידי הגופים המוסדיים (בנקים מרכזיים, מכוני מחקר, משרדי אוצר ועוד). למעשה, ברוב האתרים הכלכליים קיים כיום לוח שבועי שכולל חדשות פיננסיות המסודרות לפי חשיבות והעשויות להשפיע על מכשירים פיננסיים שונים בשוק ההון.

חלק מן הפרסומים הפיננסיים יכול להיות קשור לנתוני אבטלה חודשיים, שינויים שהתרחשו ביצוא או היבוא, כמויות המלאי של נפט או זהב במדינה מסוימת, החלטות ריבית של בנקים מרכזיים ופריסת הפרוטוקולים שהובילו להחלטות אלו, נאומים של שרי אוצר או נגידי בנקים, תמורות בקצב האינפלציה, נתונים על תוצר לאומי גולמי ועוד.

רוב האנליסטים עושים הערכות לגבי הנתונים שהולכים להיות מפורסמים והסוחרים מגיבים בהתאם. למעשה, מסחר בזמן הודעות כלכליות תופס כיום את הנפח הגדול ביותר של פעילות בבורסה (במיוחד בתחום המט"ח, הסחורות והאנרגיה). בעת פרסומים דרמטיים במיוחד, ניתן להגיע לרווחים גבוהים מאד אך גם להפסיד לא מעט כי הסיכונים עולים.

אנו, המומחים למסחר, עובדים עם חברות רבות שעוסקות בתחום המסחר בבורסה בזמן אמת. אם תרצה סיוע בכל הקשור למסחר בזמן אמת כל מה שעליך לעשות הוא להשאיר את הפרטים שלך באתר ואנו מבטיחים כי הנציגים שלנו יחזרו אליך במהירות האפשרית.

 

 

נגישות