דף הבית » מסחר במתכות ומשאבי טבע » מסחר במתכות יקרות

מסחר במתכות יקרות

בשוק ההון קיים היצע מגוון של מכשירים פיננסים שבהם ניתן לסחור ואחד מהם הוא מתכות יקרות. כאשר מזכירים מתכות יקרות בשוק ההון, יש לדעת שהכוונה היא לזהב, כסף, פלדיום ופלטינה. המתכות היקרות נחשבות לכלי היציב והיקר ביותר בשווקים הפיננסיים ועושים בהם שימוש רב במהלך סערות פיננסיות או פוליטיות שמשפיעות על הכלכלה העולמית.

מתכת הזהב

המתכת הפופולארית ביותר למסחר כיום נחשבת זהב. מחירו של הזהב מוגדר בדולרים לאונקיה בבורסות לונדון וניו יורק והוא גם אחד המדדים העיקריים של יציבות בשוק מטבע החוץ – מחירו הוא זה שקובע את ערכו של הדולר האמריקאי. אם הדולר יורד בערך שלו מסיבה מסוימת, הזהב משמש כמקום מפלט, שסוחרים צפויים להשתמש בו כדי לשמר את הונם. מאחר שהדולר הוא המטבע הסחיר והחשוב בעולם, כל המשתתפים בשוק ההון צופים מקרוב בביצועי הזהב בשווקים – הוא מראה על הכיוון הכללי של השוק.

לזהב יש בדרך כלל תנועות צפויות למדי ומחזוריות, כך שלעתים קרובות גם סוחרים מתחילים וחסרי ניסיון בוחרים בו להשקעות שלהם. בשל חשיפתו לתנודות בכלכלה העולמית, ניתן לצפות את מחירו של הזהב באמצעות ניתוח פונדמנטאלי. כמו כן, בשל המתאם הגבוה עם המחירים של המטבעות הפופולאריים, ניתן גם לקבוע את מחירו של הזהב על בסיס ניתוח השערים שלהם.

מתכת הכסף

כסף הוא המתכת השנייה בגודלה בנפח המסחר שלה והמחירים שלה יכולים להשתנות במהירות יחסית, בהתאם למצב הכלכלי, הפוליטי והחברתי בעולם. כאשר מנסים לחזות את מחיר הכסף, יש צורך לקחת בחשבון לא רק ניתוח טכני ופונדמנטאלי, אלא גם את העתודות העולמיות של מתכת זו, שכן הכמויות שלהן מוגבלות.

פלטינום ופלדיום

פלטינה ופלדיום הרבה פחות פופולאריות בשימוש כמכשיר פיננסי בשוק ההון משום שמתכות אלה מיושמות הרבה פחות בחיים הכלכליים של מדינות. סוג זה של מתכות יקרות מתאפיין בתנודתיות נמוכה – השער היומי שלהם יכול לנוע בטווח שינוי של אחוז אחד בלבד. בעקבות כך, פלטינה ופלדיום נסחרות לרוב על ידי סוחרים שמרניים שיש להם ניסיון והון עצמי גדול.

מסחר במתכות יקרות מתאפיין בתנודתיות גדולה, משום ששוק זה רגיש מאד לתנודות כלכליות ופוליטיות בעולם. זה מאפשר לסוחרים המתמצאים בשוק זה לגרוף רווחים גדולים יותר מאשר בשווקים פיננסיים אחרים. המומחים למסחר יכולים לעזור לך ללמוד להרוויח כסף ממסחר במתכות היקרות באופן זהיר ואחראי, וכל זאת ללא שום עלות או התחייבות. השאר את הפרטים שלך מטה ואנו נדאג לחזור אליך עם כל הפרטים בהקדם.

נגישות