דף הבית » מסחר במניות » מניות פלוריסטם נתוני מסחר

מניות פלוריסטם נתוני מסחר

חברת פלוריסטם תרפיוטיק בע"מ הינה חברה ישראלית שמבוססת בחיפה והעוסקת בתחום הרפואה. החברה הוקמה בשנת 2011 ועיקר הפעילות שלה קשור ליצירת תרופות המסתמכות על תאי גזע בעזרת טכנולוגיות חדישות. פלוריסטם נמצאת כיום בעיצומו של מהלך פיתוח תרופה שמטפלת בהיווצרות עורקים – תרופה זו עשויה להביא לרווחים של כ-1.3 מיליארד דולר לפי חלק מן ההערכות.

התרופה שמייצרת החברה שאמורה לרפא תאים, והיא בעצם המוצר העיקרי שלה, מוגנת בפטנט ומהווה פיתוח ייחודי. יש לציין, כי בשנת 2014 קיבלה פלוריסטם אישור מה-FDA לבצע ניסויים קליניים ושווי השוק שלה כיום נסק אל כ-800 מיליון ₪.

מניות פלוריסטם – נתוני מסחר

שער המניה של פלוריסטם עומד כיום על 932.6 אגורות, מה שמהווה ירידה של כ-5% מתחילת שנת 2015. למעשה, מחיר המניה של החברה נחתך כמעט בחצי מאז המקסימום שהושג בשנת 2012. עם זאת, יש לציין כי המסחר במניות של חברות רפואה וביוטכנולוגיה עלול להיות תנודתי מאד ושער המניה עשוי להשתנות במהירות במקרה של פריצת דרך טכנולוגית או אישורים רגולטוריים לא צפויים.

החברה נסחרת בישראל במדד תל אביב 100 ובמדד הטל-טק, אך יש לציין, כי החברה הונפקה גם בבורסת נאסד"ק שבארה"ב. נתוני המסחר של מניות פלוריסטם בניו יורק מראים מגמות דומות למה שקרה עם המניה בבורסה הישראלית – השער של המניה כרגע עומד על 2.45, כאשר המקסימום שהושג בשנת 2013 היה כמעט כפול מכך. גם מבחינת המקסימום השנתי (3.78), שווי המניה נמצא בהתמתנות מסוימת והמשקיעים מחכים לחדשות אופטימיות לגבי הפיתוחים האחרונים.

פלוריסטם – הפסקת מסחר

כמו כל חברה שעוסקת בפיתוח תרופות, פלוריסטם מייצרת לעיתים די קרובות חדשות שגורמות להפסקות מסחר במניה. לרוב הפסקות המסחר נגרמות בשל התפתחויות מבחינת אישורים רגולטוריים או ניסויים רפואיים מוצלחים.

בפעם האחרונה בה הגיעו חדשות משמעותיות הקשורות למניית פלוריסטם היה במאי 2015, כאשר הרשות הרגולטורית של אירופה הקלה את תהליך הכניסה של תרופה המיוצרת על ידי החברה. כעת, התרופה יכולה להיות משווקת באירופה בתהליך מואץ, וזאת בתנאי שפלוריסטם תשיג את התוצאות הנדרשות מבחינת בטיחות החולים. כתוצאה מן האישור האירופי, מניית החברה קפצה בשלב מסוים ב-11%, אך בהמשך העליות הללו נמחקו.

אנו בפורטל המומחים למסחר עומדים כאן לרשותך ונשמח לספק לך מידע נוסף על נתוני המסחר של מניות פלוריסטם. אם אתה מעוניין לסחור במניה או מתעניין בנושא, השאר את פרטי ההתקשרות עמך בעמוד זה ואנו נדאג שנציגים הטלפוניים שלנו יחזרו אליך בהקדם האפשרי.

נגישות