מסחר בפלטינה

פלטינה היא מתכת הבסיס של קבוצת מתכות דמויות פלטינה שכוללת גם פלדיום, רודיום, רותניום, אוסמיום ואירידיום. לכל אחת מהמתכות האלה יש תכונות כימיות ופיסיות ייחודיות שגורמות להן להיות חשובות ביותר בתעשייה העולמית. פלטינה היא אחת מהמתכות הנדירות ביותר בעולם והעתודות העיקריות שלה מרוכזות בדרום אפריקה, ובכמות מועטה יותר, ברוסיה וצפון אמריקה.

מי עושה שימוש בפלטינה?

תעשיית התכשיטים יוצרת את הביקוש הגדול ביותר לפלטינה, כאשר תכשיטים מפלטינה נחשבים לעמידים ביותר, שומרים על המראה החיצוני שלהם לאורך זמן ובגלל כך מאד נדרשים בשוק. גם תעשיית הרכב, התעשייה הכימית וחברות זיקוק הנפט זקוקים לפלטינה לפעילות השוטפת שלהם. בנוסף, עושים שימוש בפלטינה גם בתעשיית המחשבים וביישומים אלקטרוניים אחרים, משום שהיא נחשבת למוליך מעולה של חשמל, היא לא חשופה לקורוזיה ויש לה תגובתיות נמוכה למתכות אחרות.

מאפייני המסחר בפלטינה

אנשים משקיעים במתכות יקרות כמו זהב וכסף כבר שנים רבות, אבל הסחר בפלטינה רק החל לצבור תאוצה בזמן האחרון. למרות ההיסטוריה הקצרה שלה במגזר הפיננסי בהשוואה לזהב ולכסף, מחירי הפלטינה ידועים כתנודתיים יחסית בגלל היותה של הפלטינה מתכת תעשייתית ובגלל הייצור המוגבל שלה והריכוז הנמוך של ספקי המתכת.

התנודתיות הגבוהה של מחירי הפלטינה הפכה את המסחר בפלטינה לפופולארי ונפח המסחר במתכת גדל מאד בשנים האחרונות. בעקבות כך, גדלה גם הנזילות בשוק וכל המסחר בפלטינה הפך להיות לנוח ונגיש יותר לסוחרים רבים.

מסחר בפלטינה בפלטפורמות המסחר ודרך הברוקרים השונים מתנהל בדומה למסחר בכל מכשיר פיננסי אחר ונעשה בדולרים אמריקאים עבור אונקיה אחת של פלטינה. ניתן כמובן להיעזר בכל האינדיקטורים הטכניים והניתוחים הגראפיים שעושים הסוחרים בשווקים פיננסיים אחרים, אך יש לזכור גם שלמסחר בפלטינה יש מאפיינים ייחודיים משלו.

מסחר בפלטינה – הזדמנויות לצד סיכונים

מחירי הפלטינה הם מאד לא יציבים, בראש ובראשונה משום שהמתכת נמצאת בשימוש בתחומים רבים של התעשייה. בגלל עובדה זו, למחירי הפלטינה יש נטייה לרדת עם כלל המשק בזמן משברים כלכליים בעולם, בניגוד לזהב למשל, שמשמש כמעין מפלט בטוח לסוחרים בעת משבר.

התנודתיות הגבוהה של המסחר בפלטינה יוצרת הזדמנויות גדולות לסוחרים תוך יומיים שעובדים בצורה חכמה, אך מהווה גם סיכון גדול יותר. בגלל כך, אם אתה מעוניין לסחור בפלטינה, מומלץ להתייעץ ולהיעזר במקצוענים.

המומחים למסחר עובדים עם גופים שונים שעוסקים במסחר בפלטינה במשך שנים רבות ומתמצאים בכל המאפיינים של השוק. השאר את הפרטים שלך ונחזור אליך בהקדם האפשרי.

נגישות