דף הבית » מסחר באופציות » מסחר באופציות – סיכונים

מסחר באופציות – סיכונים

מסחר באופציות הוא אחד מתחומי ההשקעה המעניינים, אשר מושך אליו משקיעים רבים בתקווה כי יוכלו להרוויח סכומים גבוהים. אך המציאות היא שמרבית האנשים שמשקיעים באופציות מפסידים את השקעתם. המספרים מצביעים על כך כי 85% מהסוחרים שרוכשים אופציות מפסידים את הכסף. הפיתוי שמספקות האופציות גורמות לאנשים רבים לאבד את השכל הישר – לא הייתם משקיעים את כספכם בעסק או בתחום שאתם לא מכירים, לא הייתם הולכים להיבחן במבחן שאליו לא למדתם, אז איך הגיוני שתשקיעו את כספכם ללא ידע מעמיק בתחום?

מסחר באופציות – סיכונים

אז מהו בעצם מסחר באופציות? רוכש אופציה מקבל את האפשרות לקנות נייר ערך או נכס המופיע באופציה, במועד מסוים ובמחיר מסוים, אשר נקבעים מראש ונקובים באופציה. האופציה נכתבת על ידי המוכר וכאשר שני הצדדים חותמים עליה, היא מהווה הסכם מסחר בין שני הצדדים. הסיכונים הגלומים באופציות מתחילים קודם כל בגלל יחסי סיכון-סיכוי נמוכים ולכן כדאי להקפיד לברור רק את האופציות שיש להן יחסי סיכון-סיכוי של 3:1.

הדרך הטובה ביותר לסחור באופציות היא תוך ניהול סיכונים. עליכם להגביל את ההפסדים שלכם לפי חישוב של כמה אתם מוכנים להפסיד אל מול כמה רווח צפוי לכם בהשקעה. מי שמרוויח באופציות הם לרוב אנשים המבצעים השקעות קטנות בכל פעם.

רוצה ללמוד עוד על מסחר באופציות? ישנם קורסים רבים, יועצים וסוחרים שמציעים מגוון מסלולים של לימוד או ייעוץ מקצועי בתחום. השאר פרטים בפורטל המומחים במסחר ונחזור אליך בהקדם.

נגישות