דף הבית » מסחר במניות » מניית מזרחי טפחות נתוני מסחר

מניית מזרחי טפחות נתוני מסחר

בנק מזרחי נוסד לפני קום המדינה, בשנת 1923, וכיום הוא אחד מארבעת הבנקים הגדולים בישראל. המנכ"ל של הבנק הוא אלדד פרשר, שהחליף את אלי יונס, המנכ"ל הקודם שמשכורתו הגבוהה גררה ביקורת ציבורית נוקבת, בשנת 2013. לבנק ישנם כ-165 סניפים הפרוסים ברחבי הארץ וכמו כן מספר מחלקות חו"ל באירופה, דרום אמריקה ובארה"ב.

בשנת 2005 בנק טפחות, שהתמקצע בתחום המשכנתאות התמזג עם בנק מזרחי ומאז השם של הבנק הוא מזרחי טפחות. כיום הבנק מעניק שירות ללקוחות במגוון תחומים, בין השאר משכנתאות, מסחר בשוק ההון, בנקאות קמעונאית, מתן אשראי ועוד.

בנק מזרחי טפחות – נתוני מסחר

השער של מניית בנק מזרחי טפחות עומד כיום סביב 4,800 אגורות, כאשר המניה נסחרת במדד תל אביב 25 ומדד תל אביב 100. בדומה למניות בנקים אחרות ולמניות בבורסה הישראלית בכלל, גם מניית מזרחי טפחות נהנית מן ההרחבות הכמותיות בעולם וסביבת הריבית הנמוכה השוררת בישראל.

מכיוון שריבית בנק ישראל נמצאת במינימום היסטורי של 0.05%, הציבור לא מעוניין להחזיק את כספו בחסכונות ופיקדונות ומשקיע חלק גדול מכספו בבורסה. המצב הזה גם לא צפוי להשתנות בתקופה הקרובה, מה עוד שנגידת בנק ישראל, קרנית פלוג, רמזה כי תיתכן הורדה נוספת של ריבית לרמה שלילית ואף הרחבה כמותית מקומית – כל זה צפוי להוזיל את השקל הישראלי ולגרום לעליות נוספות בבורסה.

מניית מזרחי טפחות – נתוני מסחר בשנים האחרונות

מעבר לכך, אם נתייחס לבנק מזרחי טפחות עצמו, הרי שנתוני המסחר של מניית מזרחי מדגימים את ההצלחה הגדולה של הבנק מאז המיזוג עם טפחות. החל מאותו רגע חל גידול משמעותי בתיק האשראי של הבנק עד שהוא עקף את בנק דיסקונט בדרך למקום השלישי מבחינת הפרמטר הנ"ל. ההתמקצעות בתחום המשכנתאות גרמה לכך שלקוחות רבים בחרו בבנק מזרחי טפחות לצורך מימון רכישות הדיור והובילו לרווחים ועלייה במחיר המניה.

כיום ישנה התמתנות מסוימת מבחינת הצמיחה של הבנק, אך כאמור, הנתונים המקרו כלכליים ממשיכים לתמוך במניה של מזרחי טפחות. היתרון של הבנק ממשיך להיות בתחום המשכנתאות, אך ישנו ניסיון גם לשנות אסטרטגיה ולמצוא מנועי צמיחה נוספים, כמו למשל כניסה למגזר הערבי והחרדי.

אנו בפורטל המומחים למסחר עומדים כאן לרשותך ויכולים לספק לך את כל האינפורמציה שבה אתה מעוניין בנוגע לנתוני המסחר של בנק מזרחי טפחות. אם אתה רוצה לחסוך זמן וכסף, השאר את פרטי ההתקשרות שלך בעמוד זה ואנו נדאג לחזור אליך בהקדם האפשרי.

נגישות