דף הבית » מסחר במניות » שיטות מסחר במניות בבורסה

שיטות מסחר במניות בבורסה

ישנן שיטות מסחר במניות רבות מאד בבורסה. סגנון המסחר של כל סוחר בבורסה הוא ייחודי והמאפיינים של סגנון המסחר תלויים, בין השאר, בניסיון שיש לסוחר בבורסה בניהול כספים, בערך שהוא נותן לכסף בחייו, באישיות ובתכונות שלו. עם זאת, זה לא אומר שסוחרים אינם יכולים ללכת נגד ההעדפות והתכונות הטבעיות שלהם, ואינו מעיד על כך שהבחירה בשיטת מסחר אחת ולא אחרת אינה מאפשרת לו לשנות את השיטה בהמשך.

ישנן אפשרויות רבות לאפיין את שיטות המסחר במניות בבורסה. יש אנשים שמגדירים אותן לפי השווקים בהם הסוחרים מבצעים את רוב הסחר שלהם או לפי המטבע או הסחורות שבהם הסוחרים בבורסה משתמשים. אחרים עושים שימוש בחלוקה לשיטה פונדמנטאלית או שיטה טכנית, שקשורה לצורה של ניתוח השווקים שעושה הסוחר בזמן המסחר שלו בבורסה. אנו נכתוב על מספר שיטות מסחר מהידועות והמוכרות יותר בתחום המסחר בבורסה:

שיטת "הקרקוף"

זוהי אחת השיטות שמתאימות יותר לשיטות מסחר יומי ובבסיסה עומדת קנייה ומכירה רב פעמית של מניות או נכס בסיס אחר במהלך היום. הרווח הוא אמנם קטן בכל עסקה, אך בגלל שנעשית כמות גדולה של עסקאות, הוא הופך לרווח משמעותי בסוף היום. שיטה זו אינה מסתמכת על רווחים מקריים, כמו כן ההפסדים האפשריים הם קטנים למדי בכל פעם, כך שזוהי שיטה בטוחה למדי.

סוחרי הקרקוף מגדילים את הרווחים שלהם בתנועות קטנות, נעזרים בניתוחים של תרשימים ואינדיקטורים קצרי מועד במיוחד (רווחים של דקות) והרווח שלהם לכל עסקה הוא קטן מאד. בשיטה זו, פוזיציות לא נשארות פתוחות מעבר ליום הנוכחי של המסחר.

שיטת "המומנטום"

הרעיון בשיטת מסחר זו, היא שמניה שמצאת במומנטום עולה תמשיך לעלות, ואילו מניה שנמצאת בירידה תמשיך ליפול. מסחר בשיטת המומנטום דורש כי לסוחרים יהיו כישורים אנליטיים בסיסיים. העיקרון הבסיסי הוא שאתה לא קונה מניות במינימום, ומוכר במקסימום. אם לא קנית מניה עד שראית שהיא החלה לעלות, אז החמצת את ההזדמנות לקנות אותו במחיר האטרקטיבי ביותר. באופן דומה, אם לא מכרת נייר ערך, עד שראית שמחירו החל לרדת, פספסת את ההזדמנות שלך למכור אותו בהזדמנות הטובה ביותר.

סוחרים בשיטה זו נעזרים באינדיקטורים טכניים ממוחשבים וכאשר סוחר בטוח שהוא זיהה תנועה חזקה לכיוון עליה או ירידה לפי המכשירים שהוא נעזר בהם, אז הוא מבצע את העסקה. שיטת המסחר במומנטום טומנת בחובה סכנות שיכולות בקלות להרוס גם סוחר ממושמע, בעל ידע רב ומעודכן היטב. אם אתה מתמצא בטכנולוגיות והאינדיקטורים השונים למסחר, יש לך ידע מספיק של הסיכונים הצפויים ואתה מוכן לקבל גם הפסדים מדי פעם, שיטת המסחר במומנטום יכולה להיות אטרקטיבית עבורך.

השיטה הטכנית

השיטה הטכנית ניתנת ליישום במניות, וכך גם בכל המכשירים האחרים בבורסה ומטרתה היא רווח מהיר. סוחרים טכניים יודעים לבדוק את ההיסטוריה של החברה (במקרה של מניות), לנתח תרשימים ותנועות מחיר, להעריך דפוסי מסחר בעבר ועל בסיס כך לחזות מה עשוי לקרות בעתיד. השיטה הטכנית כרוכה בבדיקה של שינויי מחירים ונפח המסחר, על מנת להתאים את הנתונים לאינדיקטורים והתרשימים השונים. אינדיקטורים אלה כוללים רמות תמיכה והתנגדות, ממוצעים נעים ועוד.

החסרונות העיקריים בשיטה זו של מסחר הם תלות גדולה מידי בהתנהגות העבר של המניה, ריבוי אינדיקטורים טכניים שיכולים לגרום לסיבוכים מיותרים ונתונים סותרים מאינדיקטורים שונים. כל זה דורש מהסוחר ידע ומחקר מקדים כדי שידע להתמצא בסוגי האינדיקטורים והתרשימים המתאימים.

במה המומחים למסחר יכולים לעזור לך

פורטל המומחים למסחר יכול לעזור לכם לבחור את שיטת המסחר המתאימה לכם מבין השיטות הרבות שבחלקן נגענו בכתבה זו ובהתאם לצרכים והציפיות שלכם מהמסחר בבורסה. אנו עובדים עם הגופים המקצועיים המובילים בתחום המסחר בבורסה ופועלים ללא שום עלות או התחייבות. השאירו את הפרטים שלכם ואנו נדאג שיחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

נגישות