דף הבית » שיטות מסחר » שיטות מסחר בבורסת תל אביב

שיטות מסחר בבורסת תל אביב

מסחר בבורסה מהבית הופך להיות פופולארי יותר ויותר בישראל בגלל היתרונות הייחודיים שמספק עיסוק זה. ההתפתחות הטכנולוגית הפכה את המסחר בבורסה היום לנגיש יותר עבור כלל האוכלוסייה, וזאת בניגוד לעבר, כאשר רק יחידים יכלו לנצל את הפוטנציאל הקיים בתחום. כל המסחר מתבצע באופן אלקטרוני, על ידי הזרמת פקודות בלחיצת כפתור וללא צורך בפעולות ביורוקרטיות מסובכות או קשרים עם מתווכים שונים.

מסחר בבורסה בעולם המערבי כבר מזמן הפך לעניין שבשגרה גם עבור שכירים מהמעמד הבינוני, פנסיונרים ואנשים אחרים בעלי חסכונות שמעוניינים לקבל תשואה קבועה על הכסף שלהם. בישראל התהליך הזה נמצא רק בתחילתו, כאשר רבים עדיין מעדיפים אפיקי השקעה ריאליים יותר, כגון נדל"ן.

כיצד מתחילים עם מסחר בבורסה מהבית?

הדבר הראשון שאדם המעוניין להתחיל לסחור צריך לעשות, הוא לצבור ידע ולהבין מושגים בסיסיים על המסחר בשוק ההון. זאת ניתן לעשות על ידי לימוד עצמי בבית, קריאת מדריך על שוק ההון או ספר שמסביר על מסחר לסוחרים מתחילים. אולם, יש לציין כי קריאה באופן עצמאי אינה מתאימה לאנשים שאין להם השכלה פיננסית או ידע מוקדם על הבורסה – שיטת לימוד זה לא תהיה כל כך אפקטיבית במקרה זה.

דרך אחרת היא להירשם לקורסים שעוסקים במסחר בשוק ההון. קיים היום מגוון אפשרויות של לימודים בתחום וישנם פרסומים רבים על מכללות והדרכות בסוגים שונים של מסחר.

חשוב לבחור את המסגרת הלימודית שמספקת מדריכים בעלי ניסיון במסחר ומומלצת על ידי סוחרים אחרים שסיימו את הקורסים בעבר. ניתן לקבל מידע בנושא דרך פורומים או אתרים של מסחר בבורסה, שם המידע על מכללות וקורסים בנושא שוק ההון נמצא בגישה חופשית.

שיטות מסחר בבורסה תל אביב

לאחר שקיבלתם מושג כללי על הנעשה בשוק ההון, יש לחשוב על המטרות שלכם במסחר בבורסה. חלק מהסוחרים מעוניינים לבצע השקעות לטווח ארוך ולשמור על ערך החסכונות שקיימים ברשותם ואילו אחרים רוצים לקבל תשואות ורווחים גבוהים יותר בטווח קצר. מומלץ לחשב מה הסכומים שאתם רוצים להשקיע ומהו הרווח שאתם בונים עליו לתקופה ארוכה יותר, של שנה, שנתיים ועוד. ברגע שיש לכם אסטרטגיה ארוכת טווח, זה יעזור לכם להיות רגועים יותר בקשר לתנודות היומיומיות בניירות הערך.

בורסת תל אביב מציעה למשקיעים מגוון של אפשרויות מסחר. בין השאר ניתן לבחור מניות בודדות של 25 החברות הגדולות במשק (מדד תל אביב 25) או לקנות תעודות סל שעוקבות אחר אחד המדדים הפופולאריים (טל טק, תל אביב 100, תל אביב בנקים ועוד). לאלה שאוהבים סיכון גבוה יותר יכול להתאים מסחר באופציות, אך זוהי אופציה פחות מומלצת לסוחרים מתחילים.

מסחר באגרות חוב וקרנות נאמנות

חשוב להבין, כי לא קיימת השקעה שמביאה לרווח ודאי בבורסה, לכן כל עוד אתם נמצאים בתוך המסחר, יש סיכוי להפסדים. צריך לקחת את זה בחשבון ולא לסחור בכסף שאתם לא יכולים להרשות לעצמכם לאבד. עם זאת, במידה וברצונכם לבצע מסחר סולידי יותר, שיקטין את הסיכון, אז ניתן לבחור במסחר באגרות חוב של המדינה או של גופים עסקיים גדולים. גם קרנות נאמנות שמנוהלות על ידי מומחים למסחר יכולים להיות אופציה טובה, בתנאי שהקרן אינה עוסקת במסחר ספקולטיבי.

אנו בפורטל המומחים למסחר עובדים עם גופים רבים שעוסקים בהדרכה ולימוד של שיטות מסחר בבורסת תל אביב. אם אתה סוחר מתחיל או בעל ניסיון שמעוניין לקבל אינפורמציה נוספת בנושא המסחר, פנה אלינו כבר היום וחסוך זמן וכסף. השאר את פרטיך האישיים באתר ואנו נדאג שהנציגים הטלפוניים שלנו יחזרו אליך בהקדם האפשרי.

נגישות