דף הבית » לימודי מסחר » קורס מסחר באופציות מעוף

קורס מסחר באופציות מעוף

לפני שנעבור על מאפייני קורס מסחר באופציות מעו"ף, תחילה נסביר מעט על המסחר באופציות. אופציה היא סוג של מכשיר פיננסי שהוא פופולארי מאד בשוק ההון, וייחודו הוא בכך, שהוא נגזר מנכס בסיס מסוים (לדוגמא, שער מטבע, מחיר סחורה, מחיר מניה וגם מדד המעו"ף).

מדד המעו"ף (מכשירים עתידיים ופיננסיים) הוא מדד שמורכב מהמניות של 25 החברות הגדולות ביותר במשק הישראלי ולפי התנודות שלו ניתן להעריך את מצב הרוח הכללי בשוק ההון בישראל. אחד השימושים של המדד, כאמור, הוא כנכס בסיס לנגזרים שונים, כגון חוזים עתידיים וגם ואופציות.

מאפייני המסחר באופציות ומושגים כלליים

כאשר אדם רוכש אופציה, או בעצם עושה את זה לפי תחזית מסוימת לגבי שער נכס הבסיס העתידי. במידה והוא רוכש אופציה לקניית מדד המעו"ף (אופציית Call), לדוגמא, הוא מעריך שמדד המעו"ף יעלה במחירו (המניות של החברות המרכיבות אותו יעלו במחירן). אם הוא רוכש אופציה למכירה (אופציית Put), התחזיות שלו במקרה זה הן הפוכות – הוא חושב שמדד המעו"ף ירד במחירו.

כאשר אנו מדברים על מישהו שמוכר אופציות, הרי במקרה הזה הרווח שלו הוא בגובה הפרמיה שמשלם לו הקונה, אך גם הוא מבחינתו עושה תחזית לגבי שער הבסיס – במקרה שהוא מוכר אופציה לקניית מדד המעו"ף, הוא מעריך שהמחיר ירד. כאשר הוא ימכור אופציה למכירה, הוא סובר שמחיר נכס הבסיס יעלה.

מאפייני לימוד קורס מסחר באופציות מעו"ף

באופן כללי, קורס מסחר במעו"ף מתאים יותר לסוחרים שיש להם כבר ניסיון מסוים בשוק ההון וזאת בגלל המורכבות המסוימת הקיימת בתחום (ביחס לסוגי מסחר אחרים) וגם לרמת הסיכון הגבוהה יותר. עם זאת, ישנם גופים שמציעים קורס מסחר באופציות מעו"ף לאנשים גם ברמת ידע בסיסית מאד ומלמדים את הסוחרים ממש מאפס.

ניתן למצוא מגוון בישראל, בהתאם להעדפה האישית של כל אחד מהסוחרים הפוטנציאליים. ייתכן ויש לכן זמן פנוי רב יותר וכך תוכלו ללכת להרצאות פרונטאליות ולהשתתף בשיעורים של ממש מספר פעמים בשבוע. אחרים יכולים להעדיף לימוד מקוון באינטרנט, שכולל לפעמים גם העברת הרצאות וידאו ואינטראקציה עם המרצים דרך הדואר האלקטרוני או הודעות באתר מיועד.

חשוב לציין, כי בגלל המורכבות היחסית של המסחר באופציות, קורס מסחר במעו"ף הוא עדיף במקרה זה במידה רבה על לימוד עצמי של התחום. אמנם ישנן הוצאות כספיות שכרוכות בכך, אבל רק במסגרת קורס תוכלו לקבל את ההסברים המעמיקים והתשובות לשאלות שבוודאי יתעוררו אצלכם.

תזכור, שאופציות מעו"ף הוא תחום מתפתח ורחב ביותר שספרים ואתרים שלמים עוסקים בו בצורה שוטפת – בחר בקורס המקצועי והמתאים ביותר בשבילך.

אנו, המומחים למסחר, עומדים כאן לרשותך ויכולים להציע לך מגוון של אפשרויות מומלצות ללימוד קורס מסחר באופציות מעו"ף. השאר את הפרטים שלך באתר שלנו ואנו נדאג שהנציגים הטלפוניים שלנו יחזרו אליך בהקדם האפשרי.

נגישות