דף הבית » מסחר במניות » מחזורי מסחר נמוכים בבורסה

מחזורי מסחר נמוכים בבורסה

מסחר עצמאי בשוק ההון הופך להיות עיסוק פופולארי יותר ויותר בקרב אוכלוסיות רבות בישראל. בניגוד לעבר, כאשר הסוחרים היו צריכים להתקשר עם ברוקרים שנכחו בצורה פיזית בחדרי המסחר, כיום כל המסחר מתבצע בצורה אלקטרונית על גבי רשת האינטרנט. ההתפתחות הטכנולוגית הביאה לתמורות גדולות בשוק ההון והאפשרויות שעומדות בפני הסוחרים. כעת סוחרים יכולים לקנות מניות בבורסה של ניו יורק מכל מקום בעולם על ידי לחיצה פשוטה על כפתור או לקבל מידע מדויק בנוגע לשערי מטבע אל תוך צג הטלפון הסלולארי – כל האופציות החדישות הללו מגדילים את האטרקטיביות של תחום המסחר.

מחזורי מסחר נמוכים בבורסה - מדוע זה קורה?

עם זאת, לא כל ההתפתחויות הן אופטימיות – ישנה מגמה מסוימת שמדאיגה את קובעי המדיניות הבורסאית בישראל וזוהי ירידה במחזורי המסחר. ירידה זו מתבטאת בכך, שפחות ופחות פעילות נעשית בבורסת תל אביב בגלל מגוון סיבות. ננסה לאבחן את הגורמים לכך.

  • המשבר הכלכלי הגדול בשנת 2008, שהכלכלות הגדולות בעולם עדיין לא התאוששו ממנו, עדיין נותן את אותותיו, כאשר האמון של המשקיעים לא חזר לשווקים. הדעה הרווחת בקרב סוחרים בבורסה היא, כי העליות האחרונות שהקפיצו את המדדים לגבהים חדשים מתרחשות רק בגלל חוסר באלטרנטיבות ולא בגלל שיפור ריאלי. הריבית על פיקדונות בכל רחבי העולם נמצאת ברמה אפסית וההרחבות הכמותיות שמוזרמות מהממשלות הולכות בעיקר לבורסה.
  • הגופים המוסדיים שחוו ירידות גדולות במהלך המשבר העולמי (מה שהתבטא בירידות דרסטיות של תשואות קרנות הפנסיה, קרנות הנאמנות, קרנות הגידור ועוד) עשו הערכה מחודשת לגבי הסיכונים של ההתנהלות בשוק ההון, וכעת נמנעות להסתכן בחשיפה גבוהה למניות.

מחזור מסחר נמוך - מה זה אומר מבחינת הסוחרים?

בשנים האחרונות אנו עדים גם לירידה מסוימת בהיקפי המסחר האלגוריתמי, שהפך לפופולארי בעשור האחרון. הרגולאטורים של שוק ההון הבינו שיש כאן בעיה באי השיוויון בין החברות הגדולות שעושות שימוש בתוכנות מסחר לבין הסוחרים האנושיים והכניסו סדרה של הגבלות שתרמה לירידה נוספת של מחזורי המסחר. מבחינה זו, ייתכן שהמצב הנוכחי הוא דווקא הזדמנות טובה לסוחרים הפרטיים להיכנס לבורסה ולנצל את ההזדמנויות הטמונות במחזורי המסחר הנמוכים. צריך לזכור, שמחזור מסחר נמוך, פירושו תנודתיות מחירים גבוהה יותר ואפשרות גדולה יותר להשפיע על מחירים ולגרוף רווחים גבוהים.  ישנן אסטרטגיות שלמות שמכוונות לעבר סביבה של מחזורי מסחר נמוכים בבורסה – הן מתייחסות לזמני הרכישה ותקופת ההחזקה של מניות, סוגי המניות שיש לרכוש וגם לסכומים המושקעים. מומלץ מאד לסוחרים פרטיים לקרוא ספרות בנושא, לקחת קורסים וגם להתייעץ עם מומחים בתחום המסח

אנו בפורטל המומחים למסחר עובדים עם מיטב המקצוענים בנושא של מסחר בשוק ההון ונשמח לתת לך את כל האינפורמציה על נושא של מחזורי מסחר נמוכים בבורסה. פנה אלינו כבר היום וחסוך זמן וכסף. השאר את פרטי ההתקשרות עמך באתר ואנו ניצור אתך קשר בהקדם האפשרי.

נגישות