דף הבית » מסחר במניות » מסחר עצמאי בבורסה

מסחר עצמאי בבורסה

מסחר עצמאי בעיקרו של דבר, זהו מסחר באמצעות האינטרנט בזירות מסחר שונות, בבורסה או מחוצה לה, כאשר הסוחר עצמו יכול להיות פיזית בבית, בחופשה, בעבודה ועוד. בשביל לבצע מסחר עצמאי בבורסה יש צורך רק במחשב מחובר לאינטרנט ותוכנת מסחר מיוחדת.

איך מתבצע מסחר באופן עצמאי?

ניתן לסחור בכל מה שנמכר בשלושת הסוגים העיקריים של השווקים הקיימים: שוק המניות, שוק המטבעות מטבעות (מט"ח) ושוק הסחורות (נפט, זהב, מתכות, חיטה ועוד). התשואה הפוטנציאלית במהלך מסחר עצמאי בבורסה היא גבוהה למדי. סוחר מנוסה יכול להגדיל את הגודל של חשבון המסחר שלו בכמה אחוזים ביום (או אפילו יותר, תלוי באסטרטגיית המסחר שבחר).

עם זאת, אין ספק שיש סיכונים, כי מסחר יכול להיות גם לעיתים לא מוצלח. לצורך ניהול הסיכונים במהלך מסחר, יש אפשרות להשתמש בהגנה על ההשקעה ולהגביל באופן עצמאי את גודל ההפסדים פוטנציאליים – למשל לא לסכן יותר מ -2% מההון העצמי בכל עסקה

כמה כסף צריך כדי לעסוק במסחר עצמאי?

באינטרנט ניתן למצוא פרסומות של ברוקרים שונים המציעים לפתוח חשבון מסחר עם כמות קטנה מאד של כסף, אפילו דולר אחד. כמובן, שזה לא רציני, אבל מצד שני גם לא נדרשים סכומים גדולים למדי בשביל להתחיל. סוחר מתחיל יכול בהחלט לסחור על ידי פתיחת חשבון מסחר של 200-500 דולר.

מיהו הברוקר?

ברוקר הוא המתווך בין הסוחרים לבורסה וכאשר סוחר מעוניין להיכנס למסחר עצמאי במניות, לדוגמא, הוא צריך לסכם על חוזה עם ברוקר ולהפקיד לבנק פיקדון התחלתי לצורך פתיחת חשבון מסחר. חשבון זה ישמש למסחר בבורסה (קנייה ומכירה של ניירות ערך), להעברת הרווחים של המסחר וממנו יוכל הסוחר למשוך את הכסף שנצבר.

מתוך מסוף המסחר שלו, הסוחר יכול לראות בזמן אמת את המאזן הכולל של החשבון שלו, כמו גם מידע מפורט אחר, למשל על רווח או הפסד שוטף של עסקה.

עמלות המסחר

מסחר עצמאי בבורסה כרוך בעמלות שמנכה הברוקר לפי החוזה שחותם אתו הסוחר. גובה העמלות אצל ברוקרים שונים יכול להשתנות, אבל ככלל מדובר על עמלות בורסאיות על קנייה ומכירה של ניירות ערך, עמלות ברוקר שכוללות דמי ניהול חשבון, לדוגמא, ועמלות מסלקה. גובה העמלות משתנה גם בהתאם לכמות העסקאות שנעשות על ידי הסוחר וניתנות למשא ומתן עם הברוקר.

באופן כללי, המשימה העיקרית של סוחר עצמאי היא לקנות את כל ניירות הערך שלו במחיר נמוך יחסית, לחכות לצמיחת שווי השוק שלהם ולאחר מכן למכור אותן במחיר גבוה יותר. כדי לדעת לעשות זאת באופן חכם ואחראי, יש צורך להתייעץ עם מקצוענים ובאתר המומחים למסחר ישמחו לעזור לך בעניין זה. אנו עובדים עם הברוקרים המוכרים בישראל ונעזור לך בצעדיך הראשונים במסחר עצמאי. השאר את הפרטים שלך מטה ונחזור אליך בהקדם.

נגישות