דף הבית » לימודי מסחר » מסחר עצמאי בשוק ההון

מסחר עצמאי בשוק ההון

המסחר בבורסה הולך ומשתכלל יותר ויותר במהלך השנים, וכיום גם מסחר "עשה זאת בעצמך" נתפס כעיסוק לגיטימי לקבלת רווחים בנוסף למקום העבודה המרכזי. במקומות רבים בעולם, כמו ארה"ב, למשל, השקעה בבורסה נתפסת כמשהו טבעי לגמרי עבור כל שכבות האוכלוסייה – בין אם זה אנשים צעירים או פנסיונרים. בישראל, המסחר בבורסה עדיין לא נתפס כעיסוק לאומי, אבל גם כן הולך ומתפתח כל הזמן.

הדבר החשוב הוא, כי האפשרויות הטכנולוגיות שקיימות היום מאפשרות לאנשים פרטיים לסחור בבורסה באמצעות רשת האינטרנט מכל מקום בעולם. בעבר, אנשים היו צריכים להשתמש בשירותיו של ברוקר מניות, שהיה מייצג אותם בבורסה מסוימת, קונה ומוכר את המניות של הלקוחות שאיתם הוא עובד. כיום כל אדם עם חיבור אינטרנט יכול להיכנס בצורה עצמאית לפלטפורמת מסחר ולבצע פעולות מסחר של קנייה ומכירה בהתאם להעדפות האישיות שלו.

במאמר זה, ננסה לספק לכם הדרכה על מסחר בבורסה – כיצד עושים את זה מן השלב הראשון ועד ביצוע העסקה.

מסחר עצמאי בשוק ההון – ממה מתחילים?

לפני שאתם נכנסים לשוק ההון ומתחילים לסחור, כדאי שתדעו את הדברים הבסיסיים שקשורים לבורסה. כמו בכל נושא, שבו יש לכם רצון להגיע להצלחת והישגים, גם בתחום של מסחר בבורסה דרושה השקעה של זמן ללימוד החומר.

אם כן, חשוב קודם כל לקרוא על האפשרויות שמציעה לכם הבורסה ולבחור את תחום המסחר שנראה לכם כמתאים ביותר בשבילכם. ייתכן שתעדיפו השקעות לטווח ארוך יותר כמו מניות או אגרות חוב או אפשרויות לרווחים גבוהים יותר על חשבון סיכון גבוה – כמו במסחר במט"ח או אופציות.

בנוסף לתחום שבו תעשו את המסחר העיקרי שלכם, יש צורך לקבוע את מאפייני המסחר השונים שלכם – אילו סכומים אתם רוצים להרוויח? כמה זמן יש לכם להשקיע במסחר? מה הסכומים שאתם יכולים להשקיע? אילו סכומים אתם יכולים להרשות לעצמכם להפסיד? מענה על השאלות האלה יגדיר את אופי העבודה שלכם בבורסה וימנע מכם בלבול וכניסה לסיכוני מסחר מיותרים.

קורסים ולימודים עצמאיים

ככל שתקראו יותר ותשיגו יותר מידע על מאפייני המסחר בבורסה, כך הסיכויים שתהיו סוחרים טובים יותר גדלים. כמובן, שכדאי גם להירשם לקורסים מקצועיים שמעבירים סוחרים מנוסים – זה יעזור לכם לראות מקרוב כיצד פועלים סוחרים בבורסה ביום יום ויכין אתכם לעבודה עצמאית. ישנם סוחרים רבים שמעבירים קורס מסחר בשוק ההון כמקור הכנסה – אין זה אומר בשום צורה כי הסוחרים שמרצים בפני קהל אינם מוצלחים.

מידע נוסף תוכלו לקבל ברשת האינטרנט, שם ניתן למצוא בגישה חופשית המון אינפורמציה על מניות, אופציות, מט"ח, סחורות, אסטרטגיות מסחר, נתונים היסטוריים, קורסים ללימודי שוק ההון, ברוקרים מומלצים ועוד. קיים גם מגוון של פורומים, בהם סוחרים מציגים את אסטרטגיות ההשקעות שלהם, מתייעצים ועוזרים אחד לשני – מומלץ להירשם לאחד מפורומים כאלה ולעקוב אחר הנושאים השונים.

פתיחת חשבון מסחר וירטואלי

לאחר שצברתם ידע בסיסי מסוים ואולי אף התנסיתם בקורס מסחר, אתם מוכנים לפתוח חשבון מסחר דמו. לצורך כך, תצטרכו לבחור ברוקר מסחר מסוים שמציע מסחר וירטואלי, לעבור הרשמה קצרה ולהתחיל לסחור.

מסחר עצמאי בשוק ההון עם כסף וירטואלי מבטיח שלא תפסיד כסף ותלמד את הפעולות הבסיסיות של תוכנת המסחר ללא חשש. עם זאת, הישארות ממושכת מידי בחשבון וירטואלי יכולה גם להפריע וליצור מצג שווא של הצלחה – סוג מסחר כזה אינו מפעיל את התכונות העיקריות של פחד וחמדנות הקיימים במסחר אמיתי, לכן לא צריך לייחס יותר מידי לתוצאות מסחר וירטואלי.

פתיחת חשבון אמיתי ותחילת מסחר

בשלב הזה, בחירת הברוקר היא כבר חשובה הרבה יותר. היכנסו לדירוגים של חברות ברוקרים, התייעצו עם סוחרים מנוסים ותקראו תגובות בפורומים של מסחר – כל זה יעזור לכם לבחור את ברוקר המסחר המתאים ביותר לצרכים שלכם.

לאחר מכן, הדבר היחיד שנשאר לעשות הוא לעשות הפקדה של כסף ואז אתם מוכנים לסחור.

אנו מקווים, כי המדריך למסחר בשוק ההון הזה עזר לך להבין טוב יותר, מה עליך לעשות כדי להתחיל לסחור בשוק ההון. אנו באתר המומחים למסחר עומדים לרשותך במידה ויש לך שאלות נוספות ויכולים גם להמליץ לך על קורס מסחר בבורסה. השאר את הפרטים האישיים שלך באתר ואנו ניצור אתך קשר בהקדם האפשרי.

נגישות