דף הבית » שיטות מסחר » מסחר בתדירות גבוהה

מסחר בתדירות גבוהה

בשנים האחרונות הקדמה הטכנולוגית הביאה לשינויים בשיטות המסחר בשוק ההון. פותחו תכנות מסחר המאפשרות מסחר עצמאי. פותחה שיטת מסחר אוטומטי המאפשרת מסחר שהמערכת מבצעת לבד לפי הנחיות שהוגדרו לה. מסחר מהיר (כמו אוטומטי) מאפשר לא רק מסחר אוטומטי אלא גם מסחר בתדירות גבוהה.

מה זה מסחר בתדירות גבוהה?

מסחר בתדירות גבוהה היא שיטת המסחר הרווחת ביותר בתחום המסחר האלגוריתמי. מסחר אלגוריתמי הוא מסחר באמצעות תוכנת מסחר אשר מבצעת פקודות מסחר באופן אוטומטי, אך לא כמו במסחר האוטומטי שמבצע פקודות לפי תנאים אותם מגדיר הסוחר, אלא מבצע ומחליט על פקודות מסחר לפי אלגוריתם (קוד) אשר מושרש במערכת. כלומר האלגוריתם יוצר הוראות קנייה ומכירה כאשר הוא מתבסס על גורמים של תזמון, מחיר, סחירות ועוד. כל זאת ללא התערבות הסוחר. לתוכנה המבצעת מסחר אלגוריתמי קוראים גם רובוט, שכן הוא מקבל את החלטותיו לפי קוד אשר הוטמע בו על ידי היוצר של התוכנה.

מסחר אלגוריתמי מתבסס על מסחר במהירות גבוהה ולכן מסחר בתדירות גבוהה היא השיטה הנפוצה ביותר במסחר זה. בעוד ששיטה זו שיפרה מאוד את רמת הנזילות בזכות הוזלת עלויות, יש לשיטה זו גם חסרונות המשפיעים על השוק ועל אמינות המסחר לרעה, ולכן שיטה זו עדיין נבחנת לקביעת יעילותה.

רוצה לקבל מידע נוסף? מעוניין להתייעץ עם אנשי מקצוע מנוסים? השאר פרטים בפורטל המומחים במסחר ואנו נחזור אליך בהקדם. בהשארת הפרטים אינך מתחייב בשום צורה לאתר ולאנשי המקצוע.

נגישות