דף הבית » מערכות מסחר » תוכנת מסחר טובה בעברית

תוכנת מסחר טובה בעברית

עד לפני כ-25 שנה, רוב המסחר בבורסה התבצע דרך ברוקרים שהיו נוכחים פיזית בבורסה וביצעו את ההוראות בהתאם לבקשת הלקוחות שלהם תמורת עמלות נכבדות מאד. תהליך הקנייה והמכירה נעשה בצורה פיזית בין הברוקרים השונים (בהנחה שהם הסכימו על המחיר של המכשיר הפיננסי) והיה מסורבל למדי. כל העיסוק בשוק ההון היה מנת חלקם של בעלי אמצעים מועטים, גם מן הסיבה שללא רשת האינטרנט, האינפורמציה על שוק ההון הייתה מועטה יותר.

כיום, לאחר ההתפתחויות הטכנולוגיות של העשורים האחרונים, כל אדם בישראל יכול לבצע פעולות בשוק ההון על ידי לחיצת כפתור מתוך המחשב, הטאבלט או הטלפון הסלולארי שלו. כל מה שהוא צריך זה בעצם חיבור לרשת האינטרנט ובחירה מבין עשרות ברוקרים מקוונים שמאפשרים גישה לבורסה הישראלית.

איזו תוכנת מסחר הכי טובה – שני סוגים של פלטפורמות

ישנם שני סוגים עיקריים של תוכנות מסחר בשוק ההון. הסוג הראשון הן תוכנות פנימיות מובנות של הברוקרים:

מדובר בעצם על תוכנות שפותחו על ידי הברוקרים עצמם או בעזרת חברות פיתוח, כאשר אלו הן פלטפורמות פנימיות שאינן קיימות אצל ברוקרים אחרים. דרך הפלטפורמות האלה ניתן לסחור באופן מקוון והן מאפשרות את כל האופציות הבסיסיות שדרושות למסחר. לרוב הברוקרים מעדיפים שהלקוחות שלהם יסחרו דרך הפלטפורמה הפנימית מכיוון שזה מאפשר שליטה גדולה יותר על הפעילות של הסוחרים.

הסוג השני הן תוכנות חיצוניות שניתן להתאים אותן לברוקרים שונים, בהנחה שהברוקרים מאפשרים זאת. ניתן להביא את דוגמת הפלטפורמה הידועה METATRADER שמאפשרת התקנה חיצונית והרשמה למגוון של ברוקרים ברחבי העולם. בדרך כלל תוכנות חיצוניות הן בעלות ממשק נוח יותר, אפשרויות רבות יותר של ניתוח טכני ופונדמנטאלי, גרפים ואף מסחר אוטומטי.

בדרך כלל, הסוחרים המתחילים נוטים להשתמש תחילה בפלטפורמות הפנימיות של הברוקרים כאשר הם מתנסים בצעדים הראשונים שלהם במסחר, אך לאחר זמן מה עוברים לתוכנות החיצוניות שמאפשרות מגוון אפשרויות רב יותר.

מסחר בבורסה הישראלית

גם בישראל ניתן לראות את החלוקה בין שני סוגי תוכנות המסחר. הבנקים ובתי ההשקעות מציעים תוכנת מסחר בעברית, כאשר כל גוף פיתח את הפלטפורמה למען שימוש פנימי באופן מקוון. לעומת זאת, קיימים גם מגוון חברות שפיתחו תוכנת מסחר בבורסה הישראלית אשר ניתן להתאים אותה לברוקרים שונים. נסקור כמה מתוכנות אלו:

  • אורדרנט – התוכנה הזו נחשבת אחת הזולות והאמינות ביותר שקיימות בשוק. ניתן לצפות באופן מקוון בכל ההתרחשויות בשוק ההון והבורסה הישראלית, לבצע פעולות מכל מקום בעולם, לבדוק גרפים והכל בעברית כמובן.
  • טרייד 1 – זוהי מערכת נוספת שפועלת בממשק בעברית, כאשר ניתן גם לבצע פעולות שונות וגם לנתח את המצב בבורסה מבחינת ניתוח טכני ושימוש באינדיקטורים אפקטיביים במיוחד. היתרון של המערכת הזו שהיא אינה עומדת במקום אלא מתעדכנת באופן תכוף בהתאם לפידבקים של המשתמשים. ישנן פקודות סטופ לוס מיוחדות שניתן לבצע וגם לקנות חוזה סינטטי בצורה פשוטה למדי. בנוסף לעברית, יש אפשרות להעביר את הממשק גם לשפה הערבית והרוסית.
  • מערכת FMR – זוהי מערכת שמחוברת ישירות לבורסה על ידי קו ישיר ולכן המהירות של ביצוע הפקודות היא גבוהה מאד יחסית לתוכנות אחרות. היא מתמחה במיוחד במסחר של אופציות, מאפשרת בדיקה של סטיות תקן, מדדי רגישויות ועוד. לצורך התקנת המערכת יש להזמין טכנאי לחיבור הקו הישיר לבורסה.

אנו בפורטל המומחים למסחר נמצאים כאן בשבילך ויכולים לתת לך את כל האינפורמציה שאתה מעוניין בה בנוגע למסחר בבורסה הישראלית. אם אתה רוצה לחסוך זמן וכסף, השאר את הפרטים האישיים שלך באתר ואנו נדאג שהנציגים הטלפוניים שלנו יחזור אליך בהקדם האפשרי.

נגישות