גרפים מסחר

גרפים למסחר הם אחד הכלים השמישים ביותר לסידור ולניתוח טכני של נתוני המסחר השונים. באמצעות הגרפים אפשר לצפות בנתונים מגוונים על מסחר כמו דרגת התנודתיות, מספר המוכרים והקונים בזמן אמת, למיין עליות וירידות של נייר הערך ועוד. ישנם סוגים שונים של גרפים וביניהם: גרף מסחר במט"ח, גרף מסחר בזהב, גרף מדדים, גרף זמנים, גרף מחזורי מסחר ועוד.

סוחרים רבים עושים שימוש בגרפים לצורך ניתוח והבנה של התנודות והמגמות בשווקים ובתחומי מסחר ספציפיים, אשר רלוונטיים עבורם. הסוחרים בוחנים את הגרפים ובאמצעות מידע נוסף אותו הם אוספים מגרף מחזורי המסחר בבורסה.

מהם מחזורי מסחר בבורסה?

בעוד גרפים משמשים כלי עיקרי אחד לניתוח טכני, מחזורי המסחר הם הכלי המשלים של הגרפים. מחזורי המסחר הם סך כל העסקאות שבוצעו בנייר הערך הנבדק כאשר, מחזור מסחר גבוה בד"כ מצביע על כך שהגופים המסחריים הגדולים (בנקים, חברות פנסיה וביטוח, קרנות נאמנות ועוד) משתתפים במסחר, ואילו מחזור מסחר נמוך מצביע על חוסר עניין מצד גופים אלה בנייר הערך.

כאשר מחברים את הנתונים מהגרפים וממחזורי המסחר ניתן לאסוף מידע רב על שוק או על נייר ערך מסוים. למשל, במקרה שמהניתוח הטכני עולה כי בעת עליות בגרף מחזור המסחר הוא גבוה יותר מאשר בעת ירידות בגרף, המסקנה היא כי הגופים המוסדיים הגדולים לוקחים חלק בקנייה של המוצר הנבדק, וזה מצביע על כך כי צפויות עליות נוספות. במקרה ההפוך (מחזורי המסחר גבוהים יותר בירידות בגרף מאשר בעליות) מסיקים כי הגופים לוקחים חלק במכירה ולכן צפויות ירידות נוספות.

 

נגישות