דף הבית » מסחר במניות » גיוון מסחר

גיוון מסחר

אחת הדיסציפלינות שהרוויחו במיוחד מההתפתחות הטכנולוגית של השנים האחרונות, היא הרפואה. קמו חברות רבות שעוסקות בתחום הביו-טכנולוגיה, דיאגנוסטיקה, ביומד ומכשור רפואי שהרחיבו את פעילותן ואף החלו להיסחר בבורסה. חלקן הפכו לקונצרנים בינלאומיים גדולים, הצליחו למצוא פתרונות טכנולוגיים מוצלחים לבעיות רפואיות וגם הביאו לרווחים גדולים לבעלי המניות שלהם. אחת מהחברות הללו היא גיוון אימג'ינג.

הפעילות של גיוון אינג'ינג והמכירה לחברת קובידיאן

חברת גיוון הייתה חברה ישראלית שהוקמה במסגרת שיתוף פעולה של שתי חברות קיימות – רפאל ואלרון. העיסוק המרכזי שלה היה בתחום המחקר והפיתוח של המכשור הרפואי והדיאגנוסטיקה של מערכת העיכול. למעשה, חברת גיוון הייתה הראשונה שהצליחה לייצר גלולה המסוגלת לאבחן בעיות רפואיות במערכת העיכול, וזאת ללא התערבות חיצונית על ידי ביופסיה או קולונוסקופיה.

החברה נחשבה להצלחה גדולה מבחינת החדשנות והרווחיות שלה. בסוף שנת 2013 היא נרכשה בסכום של מיליארד דולר על ידי חברת מכשור רפואי אחרת – קובידיאן האירית והפסיקה להיסחר בישראל. כיום ניתן לבצע מסחר עקיף של חברת גיוון על ידי קניית מנייה של קובידיאן, הנסחרת בבורסת ניו יורק – NYSE.

מניית גיוון – נתוני מסחר

היום, כאמור, לא ניתן לסחור ישירות במניית גיוון משום שהחברה נרכשה על ידי קונצרן הרפואה קובידיאן מאירלנד. מחיר מניית קובידיאן עומד כיום על 106.71 וניתן לקנות אותה בבורסה של ארה"ב באמצעות ברוקרים של מניות בישראל.

יש לציין, כי מסחר במניות של חברות ביומד ומכשור רפואי צובר פופולאריות רבה בקרב הסוחרים בגלל הפוטנציאל הגדול של פריצות דרך טכנולוגיות וגילויים חדשים שמביאים לפיתוח מוצרים מהפכניים שמשנים את פני הרפואה המודרנית. סוחרים המשקיעים בחברות ביומד, עושים זאת לעתים על סמך ידיעות או שמועות שיכולות להקפיץ את מחירי המניות שלהן בעשרות אחוזים. עם זאת, לעיתים מסחר כזה יכול גם להיות בעל סיכון גדול יותר, וזאת במקרה שהתחזיות אינן מתממשות במלואן.

במקרה שאתה רוצה לקבל מידע נוסף על מסחר בחברות ביומד כגון גיוון, אנו בפורטל המומחים למסחר עומדים כאן לרשותך ונשמח לענות על כל השאלות שלך. השאר את פרטי ההתקשרות עמך בעמוד זה והנציגים הטלפוניים שלנו יחזרו אליך בהקדם האפשרי.

נגישות