דף הבית » מסחר במטח » זמני המסחר במט"ח

זמני המסחר במט"ח

אחד הדברים הראשונים שסוחר מתחיל במטבע חוץ צריך ללמוד הוא, מהם ימי המסחר במט"ח ומהן שעות פעילות מסחר במט"ח בבורסות ראשיות מסביב לעולם. זמני מסחר במט"ח משפיעים מאד על התנודתיות של שערי החליפין של המטבעות והיקף העסקאות המתבצעות וכשסוחר בוחר את אסטרטגיית המסחר שלו, צריך לקחת בחשבון מתי מתחיל מסחר במט"ח בשווקים השונים ומתי הוא מסתיים.

אם נתעלם מסופי שבוע וחגים מסוימים, אז אפשר להגיד ששוק המטבע הבינלאומי עובד מסביב לשעון כל השנה. עם זאת, ישנם מאפיינים ייחודיים הקשורים לאזורי הזמן שבהם עסקאות מתבצעות.

המסחר באסיה

במהלך המסחר בשווקי המט"ח האסיאתיים, החל מהשעה 02:00 ועד השעה 11:00 בבוקר, שעון ישראל, צמדי המטבעות הכי פופולאריים הם דולר-ין יפני ואירו-ין יפני ובזמן זה, המסחר בצמדי מטבעות אלה הוא הפעיל ביותר. יש לשים לב, שמה שמשפיע על התנודתיות של צמדי מטבעות אלה, זה בעיקר חדשות כלכליות מהאזור האסייתי והם משפיעים בעיקר על הין היפני.

המסחר באירופה

נפתח בערך בשעה 10:00 ומסתיים בשעה 19:00, שעון ישראל. צמד המטבעות העיקרי, שבו נעשה מספר העסקאות הגדול ביותר הוא דולר-אירו ודולר-ליש"ט. צריך לציין, עם זאת, שבשעות הפעילות של מסחר במט"ח באירופה, מתנהל סחר פעיל כמעט בכל צמדי המטבעות.

המסחר בארה"ב

נפתח בשעה 15:00 ומסתיים בחצות, לפי שעון ישראל. המסחר בארה"ב מתאפיין בכך שבמהלכו מתרחשות התנודות הגבוהות ביותר בצמדי המטבעות. פעילות גבוהה מאד מתרחשת בדרך כלל בתחילתו של המסחר ונמשכת עד לשעה 19:00 וסיום המסחר באירופה. הדעה הרווחת בקרב סוחרים היא, שהמסחר בארה"ב הוא המקום שבו בדרך כלל מתחילות מגמות חדשות שונות ומתהפכות מגמות ישנות בשווקים של מטבע החוץ.

המסחר באוקיינוס השקט

נפתח בשעה 22:00 ומסתיים ב-07:00 בבוקר, שעון ישראל. אלו הם זמני המסחר השקטים ביותר ולכן המתאימים ביותר למתחילים. המטבע העיקרי שנסחר בשעות אלה הוא הדולר האוסטרלי.

למסחר במט"ח יש את המאפיינים הייחודים שלו שיש להכיר וללמוד כשמתחילים להשקיע בשוק זה. אתר המומחים למסחר עובד עם גופים וחברות מקצועיות ובעלות ניסיון רב. השאירו את פרטיכם ונדאג שיחזרו אליכם עם תשובות בנוגע למסחר במט"ח במהירות.

נגישות