דף הבית » מסחר במטח » מסחר רציף במט"ח

מסחר רציף במט"ח

שוק מטבע החוץ הוא הגדול והנזיל ביותר מבין השווקים הפיננסיים והמחזור היומי שלו מגיע ל-4 טריליון דולר. הנפח היומי של העסקאות בשוק המט"ח עולה על המחזור המצרפי של שווקי המניות והחוזים עתידיים בעולם, והנזילות הגבוהה שלו הופכת אותו לנוח מאד למסחר. מסחר רציף במט"ח נעשה על ידי בנקים, ברוקרים, סוחרים, מוסדות פיננסיים וסוחרים פרטיים מסביב לעולם, כאשר יותר מ -90% מהעסקאות מבוצעות לצורך השקעה ובגלל מטרות ספקולטיביות.

זירות המסחר השונות במט"ח            

מסחר רציף במט"ח מתקיים במרכזים הפיננסיים גדולים, כגון סידני, טוקיו, מוסקבה, פרנקפורט, לונדון וניו יורק. בגלל הפרשי הזמנים בעולם, המרכזים הפיננסיים האלה יוצרים מעגל רציף שמאפשר לסחור במטבעות מסביב לשעון. בחירת זירת המסחר המתאימה, חשובה מאד לסוחר מכיוון שלכל זירה יש דינמיקה משלה.

הנזילות הגבוהה ביותר של מטבע קיימת בזמן שבו המסחר מתרחש בזירות "הביתיות" של אותו מטבע. לפיכך, הין היפני הוא נזיל מאד במהלך המסחר באסיה, ולירת השטרלינג הבריטית נסחרת בצורה הכי אינטנסיבית בעת המסחר בלונדון. סוחרים העוסקים במסחר רציף במט"ח צריכים להיות מודעים למערכת השעות הכלכלית ולשים לב לפרסום נתונים כלכליים שונים, כמו אירועים פוליטיים והחלטות של בנקים מרכזיים.

המטבעות העיקריים בשוק המט"ח

המטבעות העיקריים והנזילים ביותר בשוק המט"ח הם הדולר האמריקאי, האירו, ליש"ט וין יפני. המסחר במטבעות אלו מהווה יותר מ 70% מסך העסקאות. צמדי המטבעות הפופולאריים ביותר למסחר הם יורו/דולר, ליש"ט/דולר, דולר/יואן סיני ודולר/ין יפני.

צורת המסחר בשוק המט"ח

כל מטבע מופיע בהתאם ליחס שלו למטבע הצמוד שלו, כאשר מבחינים בין מטבע בסיס והמטבע הנגדי שלו. לדוגמא: דולר/ין יפני = 84.50. במקרה זה, הדולר הוא מטבע הבסיס, הין היפני הוא המטבע הנגדי ושווי הערך של מטבע הבסיס נרשם בין יפני. שער מטבעות זה אומר שדולר אחד יכול לקנות 84.5 ין יפני.

כמו בשווקים פיננסיים אחרים, שוק המט"ח מבדיל בין המחירים שבו הסוחרים מוכנים לקנות והמחיר שבו המשתתפים בשוק מוכנים למכור. ההפרש בין שני המחירים נקרא "מרווח". המרווח הוא צר מאד בתנאי שוק רגילים ורחב הרבה יותר במהלך פרסום של נתונים כלכליים ובשעות הלילה באירופה, כאשר המסחר מצומצם יותר.

לסיכום, עליך לזכור, שיחד עם ההזדמנויות שהמסחר הרציף בשוק המט"ח מציע, ישנם גם סיכונים, לכן מומלץ מאד להיעזר במישהו עם ידע וניסיון מתאימים. פורטל המומחים למסחר יעזור לך לבחור את פלטפורמת המסחר במט"ח המתאימה בשבילך וילווה אותך בצעדים הראשונים שלך בשוק המט"ח. השאר את הפרטים שלך מטה ונחזור אליך בהקדם.

נגישות