דף הבית » מסחר במטח » נתוני מסחר במטבע חוץ

נתוני מסחר במטבע חוץ

שוק מטבע החוץ הוא שוק החליפין של מטבעות בינלאומיים במסחר חופשי. הוא קיים משנת 1976, לאחר שההצמדה של מטבעות לבסיס הזהב בוטלה ורוב המדינות בעולם עברו למערכת הג'מאיקנית שבבסיסה עומד שוק מטבע חופשי. בכתבה זו נעבור על נתוני מסחר במטבע חוץ ונעמוד על המאפיינים של שוק זה.

זירת המסחר במט"ח נקראת אמנם שוק, אבל אין שום מקום ספציפי שבו העסקאות מבוצעות וכל המשתתפים סוחרים בעצם באופן מקוון באמצעות האינטרנט. שוק מטבע החוץ הוא בעצם זירת מסחר חוץ בורסאית שמתבצע בו סחר חליפין של מטבעות בינלאומיים על ידי משתתפים רבים. המשתתפים בשוק זה יכולים להיות בנקים מסחריים ומרכזיים, שירותי המרת מטבע וקרנות גידור המייצרות רווח מפעולות מסחר, המבוססות על הפרש בשערי חליפין.

הביצוע של פעולות מסחר בשוק המט"ח לא קשור למיקום או זמן מסוים ביום אלא מופק על ידי מסופי תוכנות מחשב. המשתתפים הגדולים בשוק מטבע החוץ מבטחים את עצמם בדרך כלל מהפסדים, והתשואה שלהם מספקולציות על ההפרשים בשערי מטבע גבוהה בהרבה משיעורי האינפלציה.

בעיקרו של המסחר במט"ח עומדת האפשרות להרוויח כסף משינויים במחירי המטבעות השונים בעולם. ברוקרים, העובדים בשוק המט"ח, קונים ומוכרים מטבעות שונים תמורת מטבעות אחרים. האינטרס של כל משתתף בשוק הוא לרכוש מטבע מסוים בעלות הנמוכה ביותר ולמכור אותו לאחר מכן במחיר יקר ככל האפשר כדי להרוויח כסף. עם זאת, הרווחים בשוק המט"ח, כמו בסוגים אחרים של מסחר בשוק ההון, כרוכים כמובן בסיכון. בשוק זה, הדבר החשוב ביותר, הוא לדעת מתי להתחיל ומתי להפסיק.

שוק מטבע החוץ – השוק הפיננסי הגדול בעולם

שוק המט"ח כיום הוא השוק הגדול ביותר בעולם, אף גדול יותר משוק המניות והסחורות. נתוני מסחר במט"ח לאחרונה מראים שמדובר במחזור יומי של כ-5.3 טריליון דולר בחודש. שוק המט"ח הוא אחד מהשווקים הצומחים והמתפתחים במהירות הרבה ביותר, עם הרמה הגבוהה ביותר של נזילות.

לסיכום, נתוני מסחר במטבע חוץ מראים על כך, ששוק זה ממשיך להתפתח ומהווה כיום את השוק הפיננסי הגדול בעולם. לצד בנקים מרכזיים וגופים פיננסיים גדולים אחרים, גם סוחרים פרטיים יכולים להיכנס למסחר בשוק הענק הזה.

אתר המומחים למסחר מציע לך את האפשרות להיכנס למסחר בשוק המט"ח, כל זאת ללא צורך לקום מהכיסא או להיפגש עם נציגים. אנו עובדים עם הגופים המוכרים בתחום המסחר במט"ח ונשמח לתת לך את כל המידע ללא שום עלות או התחייבות. השאר את הפרטים שלך ונחזור אליך בהקדם.

נגישות