דף הבית » מסחר בבורסות בעולם » מסחר בבורסות באירופה

מסחר בבורסות באירופה

המסחר בבורסות באירופה הוא אחד החשובים והמפותחים בעולם וכולל בתוכו פעילות בבורסות של סחורות, מניות ומטבעות. כשמדברים על מסחר באירופה, יש לדעת כי קיים הבדל משמעותי בין מזרח אירופה, מערב אירופה, צפון אירופה ודרום אירופה. כל הבורסות האלה פועלות בעיקר ביום המסחר האירופי, אך הבורסות החשובות נמצאות ללא ספק במערבה של אירופה. כמעט לכל בורסה באירופה יש מדד משלה, ותכונות אחרות שיש להכיר כדי לסחור בה בצורה יעילה.

מאפייני המסחר בבורסות אירופה

לונדון הוא מרכז הסחר הגדול והחשוב ביותר בעולם – היקף המסחר במניות בלונדון מהווה יותר מ -30% מסחר המניות הכלל עולמי. רוב מסופי המסחר של הבנקים הגדולים נמצאים בבירת אנגליה ועקב הנזילות ויעילות הגדולה של השוק הזה, משקיעים רבים מעדיפים לעבוד בשעות המסחר באירופה. בנוסף ללונדון, ישנם גם מרכזים פיננסיים חשובים מאד בפרנקפורט שבגרמניה, בציריך בשוויץ וגם בפריז. הבורסות הגדולות של אירופה הן בורסת ה-FOOTSIE בלונדון, בורסת ה-DAX בגרמניה וה-CAC בצרפת.

בנוסף לכך, הכמות הגדולה מאד של המשתתפים וההיקפים המשמעותיים של העסקאות הופכות את אירופה גם לזירת המטבע התנודתית ביותר. התנודתיות הגבוהה של צמדי מטבעות בזמן המסחר באירופה משקפת את פעילות השיא של המסחר היומי בשוק המטבעות, כמו גם מראה איך משתתפים גדולים בשוק מארגנים בשלב הזה את המחזור היומי של הנכסים שלהם. בשלב האירופי של המסחר, ישנה פעילות ערה במטבע לירת השטרלינג הבריטית והאירו, כאשר גם רוב החדשות הכלכליות המשפיעות על השווקים מתפרסמות בשעות אלו.

המסחר בבורסות אירופה חופף בצורה חלקית את המסחר באסיה ובאמריקה. ברגע שהבנקים והמשקיעים המוסדיים הגדולים משלימים את תיקי האשראי היומיים שלהם, יש להם צורך להמיר את הנכסים שלהם באירופה לנכסים הנקובים בדולרים. כתוצאה מכך, כאשר נפתח המסחר בבורסות ארה"ב, ישנה תנודתיות גבוהה למדי בשווקים.

שעות מסחר באירופה

שעות מסחר באירופה הן קבועות, כאשר הבורסות בלונדון, פריז, פרנקפורט ושוויץ נפתחות בשעה 10:00 לפי שעון ישראל ופועלות עד השעה 18:30. בשעות האלה ניתן לקנות ולמכור מניות או סחורות באופן מיידי, ואילו פקודות קנייה או מכירה שנרשמות בשעות אחרות מתבצעות ביום שאחרי.

יש לציין, גם כי למבנה הפוליטי והכלכלי באירופה ישנה השפעה על מאפייני המסחר בבורסות האירופאיות. כידוע, ישנן מדינות כמו שוויץ ובריטניה שאינן נמנות על האיחוד האירופי, ובעקבות כך ישנם לפעמים הבדלים במדדי המניות וביעילות הכלכלית במדינות האלה בהשוואה לאיחוד האירופאי. יש צורך לקחת את זה בחשבון ולעקוב אחר השוני באינדיקטורים המקרו כלכליים בין המדינות.

אתר המומחים למסחר עובד עם חברות מסחר רבות ואנו יכולים להמליץ לך על ברוקרים המאפשרים מסחר בבורסות והמניות המובילות באירופה. אנו נשמח לענות על שאלות שיש לך בנוגע למסחר בשוק האירופאי ללא שום עלות או התחייבות. השאר את הפרטים שלך וניצור אתך קשר בהקדם.

נגישות