דף הבית » שיטות מסחר » מסחר אלקטרוני – כל אחד יכול

מסחר אלקטרוני – כל אחד יכול

בשנים האחרונות אנו עדים להתפתחות טכנולוגית מרשימה בשוק ההון שבעיקרה יש מעבר לשיטת מסחר אלקטרוני לחלוטין. אותה התפתחות, מצידה, גרמה לכך שאנשים רבים, שבעבר לא היה באפשרותם לסחור בשוק ההון, קיבלו נגישות לעיסוק זה.

מסחר ברשת - איך הגענו לכך?

בעבר הלא רחוק, מסחר בשוק ההון היה ברובו הגדול מנת חלקם של בעלי ממון, חברות גדולות או מוסדות פיננסיים. כדי לקנות או למכור ניירות ערך, האדם היה צריך להיות מקושר לברוקר שעשה את הפעולה בשבילו בצורה פיזית מתוך חדר המסחר. בנוסף לכך, גם כלי התקשורת היו מועטים בהרבה והחדשות הכלכליות לא נגישים לכולם באותה מידה.

עידן המידע שהביא לנו את האינטרנט, התקשורת המהירה, הסלולר, המחשבים ועוד מרב גילויים טכנולוגיים שהלכו והשתכללו בקצב מדהים בזמן קצר, גרמו למהפך בשוק ההון.

הבורסות בעולם עברו רובן למסחר אלקטרוני לחלוטין, שיכול להתבצע על ידי לחיצת כפתור. כל אחד יכול לבצע פעולת קניה או מכירה של נייר ערך מכל מקום בעולם, בלי להיות קשור לברוקרים שמבצעים את הפעולה מתוך חדר המסחר. גם המידע הכלכלי שהפך להיות נגיש הרבה יותר לכולם נותן, לכאורה, הזדמנות שווה לכולם.

ניהול מסחר אלקטרוני

סוחר מתחיל שמעוניין לבצע מסחר בשוק ההון, צריך תחילה לקבוע לעצמו מטרות מסחר וכמובן ללמוד את המושגים החשובים מתחום הפעילות בשוק ההון. יש לציין, כי בפורטל המומחים למסחר ניתן לקבל מידע על כל המושגים שמתייחסים למסחר אלקטרוני. אנו ממליצים לאלו שרק מתחילים את דרכם בתחום וגם לאלו הותיקים יותר, להיכנס ולקבל אינפורמציה חשובה עבורכם.

השלב החשוב הבא של הסוחר בשוק ההון יהיה למצוא ברוקר מסחר אלקטרוני שיעביר את הפקודות באופן אוטומטי דרך רשת האינטרנט. קיימים ברוקרים רבים של מסחר בישראל, חלקם גופים גדולים כמו בנקים או בתי השקעות ואחרים חברות פרטיות קטנות יותר, שבהן בוודאי נתקלתם במהלך גלישה ברשת.

ישנה חשיבות גדולה לבחור ברוקר מסחר עם אמינות ויציבות שפועל לפחות שלוש שנים בתחום המסחר. זה ימנע מכם את האפשרות שבוקר בהיר אחד המתווך הפיננסי שלכם יעלם וכל ההשקעה שלכם תרד לטמיון. דבר נוסף שיש לבדוק בצורה יסודית לגבי הברוקר, זוהי אבטחת המסחר שהוא מעניק מבחינת אפשרויות לפריצת חשבון וגניבת הפרטים האישיים שלכם. גם פריצה כזאת יכולה כמובן להוביל להפסד כספי ועוגמת נפש גדולה עבורכם.

חסרונות המסחר האלקטרוני

ציינו כבר קודם, שההתפתחות הטכנולוגית אמנם אפשרה לכולם גישה מהירה ורחבה יותר למידע ואפשרויות מסחר, האמת היא שעדיין קיים הבדל משמעותי בין הסוחר היחיד לבין הגופים הפיננסיים הגדולים.

הבנקים הגדולים, קרנות הפנסיה והממשלות יכולות לעשות שימוש במערכות מסחר אלגוריתמיות שעולות מיליוני שקלים ומבצעות מאות אלפי פעולות בשניה. הגופים הגדולים מעסיקים את מיטב המומחים בתחום המחשוב, המתמטיקה והפיננסים כדי לקבל החלטות טובות יותר של מסחר. הסוחר היחיד, לעומת זאת, חסר את היכולות הפיננסיות הללו ולכן נשאר מאחור.

עם זאת, הסוחר הפרטי בשוק ההון לא צריך להתייאש משום שיש גם באפשרותו לקבל אינפורמציה מגופים ויועצים בתחום המסחר. בעזרת סיוע, הכוונה, בחירה במוצרי ההשקעה והאסטרטגיה הנכונה, גם הוא יוכל להגיע לתוצאות מספקות בתחום המסחר האלקטרוני.

אם כן, במידה ואתה רוצה לקבל אינפורמציה נוספת על תחום המסחר האלקטרוני, אנו מזמינים אותך לפנות אלינו, בפורטל המומחים למסחר ולקבל תשובות על כל השאלות. תוכל לחסוך לעצמך זמן וכסף ולשפר את ביצועי המסחר האלקטרוני שלך לאורך זמן. השאר את פרטי ההתקשרות עמך בעמוד זה ואנו נדאג שהנציגים הטלפוניים שלנו יחזרו אליך בהקדם האפשרי.

נגישות