דף הבית » מערכות מסחר » איגל מערכות מסחר

איגל מערכות מסחר

איגל מערכות מסחר היא חברת יעוץ השקעות המבוססת בניו ג'רזי שבארה"ב וגם בעלת נציגות בישראל שממוקמת בהרצליה. הבעלים של החברה הוא ישראלי בשם מנחם שטרנברג, כלכלן וסוחר שפיתח אסטרטגיית מסחר מוצלחת למדי בשוק ההון.

איגל מערכות מסחר – נתונים כלליים

החברה הינה חברה פרטית ואינה נסחרת בבורסה. יותר מכך, ישנו ניסיון מתמשך מצד הבעלים של החברה לשמור אותה מתחת לרדאר, להתרחק מהתקשורת ולפעול הרחק מאור הזרקורים. איגל מערכות מסחר אינה מחזיקה באתר רשמי, אינה משתתפת בקמפיינים ולא משתפת פעולה עם ראיונות עיתונאיים. רק העובדה שבעלי החברה, מנחם שטרנברג, פעיל בנושאים הפילנתרופיים גורמת לכך ששמו עולה מידי פעם בעיתונות הכתובה והאלקטרונית.

איגל מערכות מסחר מנהלת כשש חשבונות בשוק ההון עבור הלקוחות שלה והשווי הכללי של חשבונות אלה עולה על 500 מיליון דולר. מספר העובדים בחברה הוא קטן יחסית ונע בין 30 ל-40 בשנים האחרונות, כאשר מספר הלקוחות העיקריים שלה הוא כעשרה. עיקר פעילות ההשקעה שלה הוא בחוזים עתידיים לטווח בינוני וארוך והאסטרטגיה היא לנסות ולפזר סיכונים בין סקטורים שונים ולא להתמקד בענף אחד.

איגל מערכות מסחר – אסטרטגיית השקעות

הבעלים של איגל מערכות מסחר, שטרנברג, היה בעברו חלק מקרנות השקעה מצליחות מאד ועבד גם עם זוכה פרס נובל פול סמואלסון. אסטרטגיית ההשקעה שלו כלל ניתוחים מקרו כלכליים ומגמות ארוכות טווח, כך שגם בחברה החדשה שנוסדה על ידו, ההתמקדות הייתה בהשפעות הגלובליות על שווקי הסחורות, המט"ח, האנרגיה ומדדי המניות.

הגישה של איגל מערכות נוטה להיות יותר כמותית מאשר איכותית – ההשקעות נעשות בהתאם לניתוחים סטטיסטיים ומתמטיים ופחות על ידי ניתוח פונדמנטאלי. החברה הצליחה מאד מבחינת הרווחיות שלה בין השנים 1996-2012, כאשר התשואה הממוצעת שלה עמדה על 15% (שנת 2004 הייתה השנה השלילית היחידה). עם זאת, האסטרטגיה של איגל מערכות מסחר נחלה כישלון בתחילת 2013, כאשר התשואה הגיעה ל-20%- תוך עשרה חודשים בלבד.

אם אתה רוצה לדעת פרטים נוספים על איגל מערכות מסחר, אנו בפורטל המומחים למסחר נמצאים כאן בשבילך עם כל המידע. השאר את פרטי ההתקשרות עמך באתר ואנו נחזור אליך בהקדם האפשרי.

נגישות