דף הבית » מסחר באופציות » מסחר באופציות דיגיטליות

מסחר באופציות דיגיטליות

אופציות דיגיטליות הוא בעצם שם אחר לאופציות בינאריות. כל מה שנדרש מהסוחר שעוסק במסחר באופציות דיגיטליות הוא לקבוע את כיוונו של מחיר נכס הבסיס שעליו נכתבה האופציה. אופציות בינאריות זהו כלי מסחר חדש שמאפשר לסוחרים שאין להם הון עצמי גדול לנסות את עצמם במסחר במניות, סחורות ומטבעות.

האטרקטיביות העיקרית של מסחר דיגיטלי נובעת מהפשטות שלו. אין צורך לזהות איזושהי מגמה חזקה בשוק ההון כדי להתחיל להרוויח או שמא להמתין לחדשות חשובות שתזעזענה את השוק באחד מהמכשירים הפיננסיים. האופציות הבינאריות קלות יותר למסחר – ישנן אסטרטגיות רבות המאפשרות לך לבצע תחזיות אמינות. על מנת לעשות רווחים ממסחר דיגיטלי יש צורך כי המחיר ינוע בכיוון הרצוי רק על ידי נקודה או יותר.

למעשה, כדי להבין מה היא המהות של מסחר דיגיטלי מתקדם, יש להכיר את התכונות ייחודיות שלהם:

  • שליטה ברווחיות – בזמן ההתחייבות החוזית של האופציה, הסוחר כבר יודע איזה אחוז מהרווח יש באפשרות זו ומהו התגמול במזומן שהוא יקבל עם השלמה מוצלחת של העסקה.
  • הדיוק של זמן החישוב – אופציות דיגיטליות נקנות לתקופת זמן מסוימת שנקראת זמן פקיעה. כאשר מגיע זמן הפקיעה, העסקה מושלמת ותוקף האופציה פג.
  • בקרה של סיכונים – רכישת אופציה בינארית כרוכה בביצוע כמות מסוימת של השקעה. אם ההשקעה לא מצליחה, הסכום שהושקע הולך לאיבוד. יש לקחת את הנקודה הזו בחשבון ולנהל את הסיכונים במהלך המסחר באופן אחראי ומסודר.
  • זמינות – בניגוד לשוק מטבע החוץ, לדוגמא, שעובד רק חמישה ימים בשבוע, אופציות בינאריות זמינות למסחר שבעה ימים בשבוע ו-24 שעות ביממה.

ישנן דעות רבות לגבי האופציות הדיגיטליות. עיקר הדיון מתפתח על השאלה האם עסקאות כאלה הן באמת סוג פשוט של מסחר או שמא הפשטות שלהן היא מטעה. אין תשובה חד משמעית לשאלה הזו, אבל כן ניתן לעשות הקבלות מסוימות של מסחר באופציות דיגיטליות למסחר בשוק המט"ח כדי להגיע לתשובות.

בניגוד לשוק המט"ח, אופציות דיגיטליות אינן דורשות ניתוח מפורט כדי לקבוע את עוצמת המגמות בשוק. באופציות בינאריות זה לא חשוב, אלא צריך פשוט לחזות את הכיוון של תנועות המחיר, אפילו במעט. בהקשר זה, מסחר באופציות בהחלט פשוט יותר, משום שהוא מרחיב יותר את האפשרויות הקיימות לקניית נכס הבסיס שנבחר.

היתרונות של מסחר דיגיטלי

אופציות בינאריות אינן דורשות מהסוחר לקבוע את פקודות הלימיט של עסקאות רווחיות ולא רווחיות. סוחר לא צריך לבזבז יותר מדי זמן כאשר הוא מחליט על ביצוע עסקה או לעשות תחזיות מתמטיות וחישובים של סכום הרווחים שניתן להשיג כתוצאה משינויים בשער נכס הבסיס. הרווח ידוע מראש עוד לפני הרכישה של האופציה ולאחר הרכישה הסוחר רק מחכה להשלמת האופציה. הוא לא צריך לחפש נקודת יציאה נוחה מהעסקה כדי לקחת רווחים. הרווח כבר נקבע אוטומטית בזמן פקיעת האופציה.

לסיכום, ניתן לראות שמסחר באופציות דיגיטליות הוא לא עניין מסובך וגם סוחרים מתחילים ללא ידע רב בשוק ההון יכולים לעסוק בו אחרי הסבר קצר. המומחים למסחר ישמחו לכוון אותך במהלך צעדיך הראשונים בתחום המסחר באופציות דיגיטליות ולהסביר היכן משתלם לך לבצע את המסחר. השאר את הפרטים שלך ונחזור אליך עם כל הפרטים בהקדם.

נגישות